אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל קנתה את חברת הלוויינים Skybox Imaging ב-500 מיליון דולר

גוגל קנתה את חברת הלוויינים Skybox Imaging ב-500 מיליון דולר

העסקה הוערכה בתחילה במיליארד דולר; החברה מפתחת לווייני צילום זעירים, שיסייעו לשירותי המיפוי של גוגל. הרכישה היא חלק מפרויקט הלוויינות של גוגל, במסגרתו תשגר בעתיד מאות לוויינים

11.06.2014, 11:51 | עומר כביר
גוגל קונה את חברת פיתוח הלוויינים סקייבוקס אימג'ינג (Skybox Imaging), בעסקה בשווי חצי מיליארד דולר - כך הודיעו שתי החברות אמש. מדובר במחיר מבצע לגוגל, שכן הערכות מוקדמות דיברו על שווי של מיליארד דולר. העסקה כפופה לאישור רגולטורי בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

סקייבוקס מפתחת ומנהלת לווייני צילום ומתמחה באספקת תמונות לוויין ברזולוציה גבוה. נכון להיום יש לחברה רק לוויין פעיל אחד, ולפני הרכישה היא התכוונה לשגר את הלוויין השני שלה עד סוף החודש. בפברואר הזמינה סקייבוקס 13 לוויינים נוספים מיצרנית הלוויינים Space Systems/Loral, ואלו ישוגרו במהלך 2015 ו-2016. בסבב הגיוס האחרון של החברה, באפריל 2012, גייסה 70 מיליון דולר לפי שווי מוערך של בין 500 ל-700 מיליון דולר.

חדר בקרת לוויין , צילום: עמית שעל חדר בקרת לוויין | צילום: עמית שעל חדר בקרת לוויין , צילום: עמית שעל

"הלוויינים של סקייבוקס יסייעו לנו לשמור על הדיוק והעדכניות של תמונות הלוויין בגוגל Maps", מסרה גוגל בהודעה לעיתונות. “אנו מקווים שהצוות והטכנולוגיה של סקייבוקס יסייעו לנו בעתיד גם בשיפור הגישה לרשת ובהתמודדות עם אסונות - תחומים שגוגל מתעניינת בהם מזה זמן רב".

סקייבוקס עצמה פרסמה הודעה שבה מביעים עובדי החברה את התרגשותם מהסכם הרכישה: “לפני חמש שנים, התחלנו את המסע של סקייבוקס לחולל מהפכה בגישה למידע על שינויים שקורים על פני כדור הארץ. בנינו ושיגרנו את לוויין הצילום ברזולוציה גבוהה הקטן בעולם, שאוסף תמונות וסרטוני וידיאו יפה ושימושיים מדי יותר. זה הזמן להצטרף לחברה שתתאתגר אותנו לחשוב בגדול יותר, ושיכולה לתמוך בהאצת החזון שלנו. סקייבוקס וגוגל חולקות יותר מאזור מיקוד. אנחנו מאמינים בהפיכת מידע לזמין ולנגיש".

לא מדובר בפעילות היחידה של גוגל בתחום הלוויינות. בשבוע שעבר דיווח הוול סטריט ג'ורנל שהחברה צפויה להשקיע בין מיליארד לשלושה מיליארד דולר בבניית צי לוויינים שיספק גישה לרשת באזורים מרוחקים, ולשגר בשלב הראשון של הפרויקט 180 מיקרו-לוויינים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות