אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מונדיאל 2014: "אירוע המדיה החברתית הגדול בהיסטוריה" צילום: בלומברג

מונדיאל 2014: "אירוע המדיה החברתית הגדול בהיסטוריה"

בפייסבוק יש 500 מיליון אוהדי כדורגל ובטוויטר נרשמו יותר ציוצים על המונדיאל בברזיל מאשר על המונדיאל הקודם

11.06.2014, 21:03 | שירות כלכליסט

הפייננשל טיימס מדווח כי בקרב משתמשי הפייסבוק יש 500 מיליון אוהדי כדורגל, כך עולה מראיון עם מנהל החשבונות העולמי של החברה, וויל פלאט – היגינס. הנתון הזה הוא כפול ממספר המשתמשים הפעילים בטוויטר בכל חודש. 

קראו עוד בכלכליסט

טוויטר. כבר עכשיו צייצו יותר על המונדיאל של ברזיל מאשר על המונדיאל בדרום אפריקה, צילום: אי פי איי טוויטר. כבר עכשיו צייצו יותר על המונדיאל של ברזיל מאשר על המונדיאל בדרום אפריקה | צילום: אי פי איי טוויטר. כבר עכשיו צייצו יותר על המונדיאל של ברזיל מאשר על המונדיאל בדרום אפריקה, צילום: אי פי איי

לפי פייסבוק, 48.9 מיליון מאוהדי הכדורגל האלה מתגוררים בארצות הברית, בעוד ש-13.2 מיליון הם מבריטניה. פלאט – היגינס אמר בראיון שהחוזק של פייסבוק טמון בשוק המכשירים הניידים, שמאפשר "שהשנה לראשונה כולנו נסתובב עם אצטדיון נייד בכיסים שלנו, שבו נצפה, נתעדכן בתוצאות, בהחלפות, בפציעות, בהחלפות - בעצם בהכל - ונחלוק את המידע. זהו מצב מפתה במיוחד עבור המפרסמים".

בטוויטר כבר הכריזו שעוד לפני בעיטת הפתיחה, נרשמו יותר ציוצים על המונדיאל בברזיל מאשר על המונדיאל הקודם. הנתונים מצביעים על כך ש-60% מהצופים הבריטים מצייצים בטוויטר תוך כדי צפייה במשחק.

"זה ללא ספק יהיה המונדיאל הכי סושיאל בכל הזמנים. כנראה שזה אירוע המדיה חברתי ביותר בהיסטוריה", מעריך טום רמסדן, מנהל שיווק המותג העולמי של אדידס.

בעקבות המהפכה הדיגיטלית, באדידס החליטו להשקיע יותר בשיווק דיגיטלי מאשר בטלוויזיה.

במונדיאל 2010, רק 20% מהוצאות השיווק הוקצו לפורמטים דיגיטליים. הסכום הכולל לשיווק דיגיטלי טיפס כעת ל-23%, אף שהנתון הסופי עבור מונדיאל 2014 יהיה גבוה במידה ניכרת. העיתונים יהיו ככל הנראה הנפגעים העיקרים. ויזה מקצה בממוצע 30% מתקציב השיווק לפורמטים דיגיטליים. כמו כן, היכולת של פייסבוק להעניק פרסום מכוון הופכת את הפלטפורמה הזו לאטרקטיבית במיוחד לספונסרים של המונדיאל.

בשוק המדיה החברתית ההולך וגדל, צריך עוד לחכות ולראות איזו פלטפורמה מרכזית תחלוש על הנתח הגדול ביותר משוק "המסך השני". יוטיוב מספקת תכני וידיאו ויראליים, פייסבוק ממנפת את הקהילה הגדולה ביותר של משתמשים וטוויטר מספקת את האינטראקציה החברתית המקיפה והמיידית ביותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות