אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד שקידם בנייה בקרקע ברעננה ופוטר יקבל 2 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

עו"ד שקידם בנייה בקרקע ברעננה ופוטר יקבל 2 מיליון שקל

בהליך בוררות הוחלט כי בעלי הקרקע ישלמו את הסכום לעורך דין ששכרו כדי שיטפל בהליכי הפשרה של 22 דונם בעיר לצורך בנייה במתחם. "פיטוריו לא היו הוגנים"

12.06.2014, 08:18 | דותן לוי

בעלי קרקע ישלמו כ־2 מיליון שקל לעו"ד ששכרו כדי לקדם את הבנייה במתחם, כך נקבע בהליך בוררות בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בקרקע בשטח של 22 דונם ברעננה. ב־2006 החליטה הוועדה המחוזית על הפשרת הקרקע ועל הקמתם של שכונת מגורים ומתחם מסחרי במקום. בעלי הקרקע שכרו את עו"ד יובב פפר כדי שזה יטפל בהליכי ההפשרה, בשינוי הייעוד, בהתנגדויות במידה שיהיו כאלה ובהמשך בבניית ומכירת הפרויקט. הוסכם שפפר יקבל שכר טרחה בגובה 3.5% משווי היחידות שייבנו.

קרקע שמיועדת לבנייה ברעננה (ארכיון), צילום: אוראל כהן קרקע שמיועדת לבנייה ברעננה (ארכיון) | צילום: אוראל כהן קרקע שמיועדת לבנייה ברעננה (ארכיון), צילום: אוראל כהן

אלא שכעבור 5.5 שנים מיום העסקתו הודיעה בעלת הקרקע לפפר כי הוא מפוטר. פפר טען כי הפיטורים לא נעשו בתום לב, בעלת הקרקע העלתה נימוקים להחלטה לפטרו אך הבורר קבע בהחלטתו כי "פיטורי פפר לא היו הוגנים. לא שוכנעתי שאותם נימוקים שעליהם העידה הנתבעת כעילה לפיטורי פפר הם שהביאוה לפיטוריו. הפיטורים נעשו ללא מתן התראה, ומבלי שהיה לפפר מושג שהנתבעת אינה מרוצה מטיפולו".

הבורר קבע כי יש לשלם לפפר שכר טרחה, ובסיכום חישובי השכר נקבע כי פפר יקבל 2.06 מיליון שקל בצירוף מע"מ ועוד כ־190 אלף שקל הוצאות שכר טרחה לבורר. את עו"ד פפר ייצגו עו"ד שמואל לכנר ועו"ד אורן מאור ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות