אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיאמי לא רוצה את דיוויד בקהאם? צילום: אם סי טי

מיאמי לא רוצה את דיוויד בקהאם?

התוכנית של דיוויד בקהאם להקים קבוצת כדורגל שתשחק ב-MLS במיאמי, נראית בשלבי גסיסה לאחר שראש העיר, תומאס רגלאדו, שהיה תומך נלהב של הפרויקט, דחה את הרעיון להקים אצטדיון באתר בסמוך לחוף

12.06.2014, 13:42 | שירות כלכליסט

התוכנית של דיוויד בקהאם להקים קבוצת כדורגל שתשחק ב-MLS במיאמי, נראית בשלבי גסיסה לאחר שראש העיר, תומאס רגלאדו, שהיה תומך נלהב של הפרויקט, דחה את הרעיון להקים אצטדיון באתר בסמוך לחוף.

קראו עוד בכלכליסט

בקהאם בתקופתו בפריז. שקל גם לחזור לשחק, צילום: איי אף פי בקהאם בתקופתו בפריז. שקל גם לחזור לשחק | צילום: איי אף פי בקהאם בתקופתו בפריז. שקל גם לחזור לשחק, צילום: איי אף פי

הדחייה המפתיעה מייצגת את הפעם השנייה תוך חודש שמאמציו של קפטן נבחרת אנגליה לשעבר לבנות אצטדיון של 25 אלף מושבים משתבשים. האצטדיון נועד לעזור לו להשיק את הקבוצה במיקום מועדף במרכז העיר. הצעה קודמת לבנייה בנמל מיאמי נדחתה אף היא.

קבוצת המשקיעים של בקהאם, שכוללת את טייקון הבידור סיימון פולר ומיליארדר הטלקום מרסלו קלאורה מבוליביה, טענה כי בכוונתה לקחת הפסקה כדי לבחון את האפשרויות שלה, אחת מהן תהיה ככל הנראה לנטוש את הפרויקט. "הגשנו הצעה מרשימה עבור האתר שהוצע לנו על ידי שני ראשי העיריות (רגלאדו וראש עיריית מחוז מיאמי דייד, קרלוס חימנז)", מסרה קבוצת המשקיעים, מיאמי בקהאם יונייטד, בהצהרה שפרסמה לאחר הפגישה ביום שלישי עם הבכירים בעיריית מיאמי.

"החבילה שלנו הייתה ההצעה ההוגנת ביותר לאצטדיון שמיאמי, או כל עיר אחרת בארה"ב, ראתה אי פעם. 100% במימון פרטי מבלי להשתמש בכספי משלמי המסים. הקבוצה שלנו תעצור כעת את הפעילות ותשקול את החלופות. לתושבי מיאמי מגיעים קבוצה ואצטדיון שהם יהיו גאים בהם עוד עשורים רבים".

בקהאם, שניסה בשבוע שעבר להשיג תמיכה במיאמי בזמן שהנבחרת האנגלית ביקרה בעיר לשני משחקי החימום האחרונים שלה לפני המונדיאל, האמין שזכה בתמיכת רגלאדו לבניית האצטדיון, שתוכנן להיבנות סמוך לארנה אמריקה איירליינס של קבוצת הכדורסל מיאמי היט בשדרת ביסקיין.

במסיבת עיתונאים שנערכה בפברואר במיאמי, במהלכה הכריז בקהאם שהוא מנצל את הזכות שלו להקים בעיר קבוצה שתשתתף ב-MLS, הוא דיבר בהתלהבות על יצירת קבוצה בעלת זיקה לקהילה, על האוהדים שיוכלו לצעוד ביחד בשבילים הציוריים ליד החוף לעבר האצטדיון יוצא הדופן שייהנה מכל היתרונות של מיקום במרכז העיר.

אולם רגלאדו טען ששינה את דעתו לגבי האתר ליד החוף, והחליט שאינו מתאים לאצטדיון כדורגל, זאת בעקבות התייעצות עם התושבים המקומיים. הוא אמר ששיתף את נציגיו של בקהאם בהתנגדות לאצטדיון באתר זה. "הם היו מאוכזבים, אך בו זמנית הם לא מעוניינים להילחם בתושבים, ואני חושב שזו החלטה טובה", אמר. "הם רוצים להיות רצויים, הם רוצים להיות שכנים טובים פה. הייתה לנו פגישה טובה מכיוון שהם הבינו שאנחנו מייצגים את התושבים, והם רוצים להיות ביחסים טובים איתם".

רגלאדו הוסיף שהוא חש "כבוד רב" לבקהאם ולשותפיו, והביע רצון לעזור לקבוצה למצוא אתר חלופי. חימנז אמר כי גם הוא מעוניין שהמיקוד של בקהאם יישאר במיאמי. "אם יתבקש על ידי ליגת הכדורגל ומיאמי בקהאם יונייטד, הממשל שלי יעבוד כדי למצוא אתרים אפשריים אחרים במחוז מיאמי – דייד", מסר בהצהרה.

"אני תומך נלהב בהבאת קבוצת כדורגל למחוז מיאמי – דייד, מכיוון שאני יודע שהיא תצליח כאן. אולם, התנאים שלי לא ישתנו: כספי משלמי המסים לא ישמשו לבניית אצטדיון".

בינתיים, בצד השני של ארה"ב, קבוצת הכדורגל סן חוזה ארת'קוויק וקבוצת הפוטבול סן פרנסיסקו פורטיניינרס, חתמו על הסכם שותפות לחמש שנים שמטרתו לקדם את אזור סאות' ביי כמארח של אירועי כדורגל יוקרתיים.

העסקה אורגנה על ידי רשות אצטדיון סנטה קלרה, שמפקחת על הבנייה של האצטדיון החדש של הפורטיניינרס, אצטדיון ליוויס שיכלול 68,500 מושבים. היא הוגדרה על ידי שתי הקבוצות כ"שותפות חסרת תקדים שחוצה ענפי ספורט". בעוד שהאצטדיון החדש של קבוצת הפוטבול ייפתח באוגוסט, קבוצת הכדורגל של סן חוזה ממשיכה בתכנית להתחיל ב-2015 לשחק באצטדיון שלה, שיכלול 18 אלף מושבים, המרוחק 8 ק"מ מאצטדיון הבית של הפורטיניינרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות