אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי סונול דורש מענק כספי בעבור מכירת החברה לשלמה שמלצר צילום: אוראל כהן

ועד עובדי סונול דורש מענק כספי בעבור מכירת החברה לשלמה שמלצר

לטענת הוועד, מצבה הטוב של החברה והיכולת למכור אותה בעבור 450 מיליון שקל נובעים מתרומתם של העובדים; בהנהלה מכירים את הדרישה וטוענים כי לא צפויה להירשם מצד העובדים התנגדות לעסקה

12.06.2014, 10:30 | ליאור גוטמן
ועד עובדי סונול פנה לפני כמה ימים לבכירים בחברת גרנית הכרמל, היא בעלת השליטה בחברת סונול, בבקשה לקבל מענק כספי בעבור מכירת החברה לידי שלמה שמלצר בעבור כ-450 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת ועד העובדים, מצבה הטוב של החברה והיכולת למכור אותה נובעים בין השאר מתרומתם של עובדי החברה, מה שמוביל את הוועד למסקנה שעל הנהלת החברה להודיע בכתב על המהלך, שנדרש כדי לאפשר העברת שליטה קלה יחסית תוך שמירה על יחסי עבודה נאותים. בסביבת הנהלת סונול מכירים את הדרישה, אולם טוענים שהיחסים עם העובדים מצוינים וכי לא צפויה להירשם מצדם התנגדות לעסקה.

איש העסקים, שלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן איש העסקים, שלמה שמלצר | צילום: אוראל כהן איש העסקים, שלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן

אתמול פורסם כי קבוצת עזריאלי הודיעה כי חתמה על מזכר הבנות למכירת מלוא החזקותיה (100%) בחברת סונול לקבוצת שלמה שמלצר תמורת 450 מיליון שקל.

כפי שנחשף בכלכליסט, כבר בינואר האחרון ביקר שמלצר במתקני סונול בחיפה וערך שם סבב פגישות עם הנהלת החברה. שמלצר מחזיק ברשותו את צי הרכב הגדול בישראל שפועל במסגרת חברת הליסינג שלמה SIXT. צי זה, שמשרת גם את חברת ההשכרה, מונה על פי ההערכות קרוב ל-80 אלף מכוניות. שמלצר הוא גם יבואן אופל ובבעלותו חברת ביטוח. רכישת סונות תאפשר לו להעניק ללקוחותיו "חבילת שירותי רכב" שכוללת חכירה או השכרה, ביטוח ותדלוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות