אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדור ברשת: האינטרנט מוכנה למונדיאל 2014 צילום: אימג'בנק, Gettyimages

כדור ברשת: האינטרנט מוכנה למונדיאל 2014

היכן מציגות פייסבוק, טוויטר וגוגל מידע על המשחקים, השחקנים והאוהדים, המחוות המרשימות ביותר למונדיאל - שאחת מהן מגיעה מתחנת החלל הבינלאומית וסיפורו המכעיס של הארגון הדורסני שעומד מאחורי משחקי גביע העולם

12.06.2014, 14:14 | נמרוד צוק
1.טוויטר:  ציוץ של מנצחים


טוויטר עלתה דף מיוחד למונדיאל שמרכז את כל הציוצים, האנשים, התמונות, הסרטונים, דפי הקבוצות ותוצאות המשחקים בזמן אמת. יש גם סרטון חמוד שמקדם אותו ותכונה בשם hashflag שמחליפה את קוד המדינות שמשתתפות במשחקים בדגל המתאים.

2. פייסבוק: סטטוסים מבקיעים

גם לפייסבוק יש עמוד מונדיאל ייעודי שמציג את כל הפוסטים הרלוונטיים ומידע על המשחקים הבאים. תכונה חביבה שאין אצל המתחרה היא מפה שמציגה את הכוכבים הגדולים של המשחקים ומפה שמראה כמה אוהדים יש לכל אחד ומאיפה בעולם הם מגיעים - באמצעות ניתוח התכנים שמתפרסמים ברשת החברתית. פייסבוק גם הגדילה לעשות וחברה ל-CNN לפיתוח CNN Facebook Pulse, עמוד שמרכז חדשות מכל העולם, תמונות שהועלו לאינסטגרם ומידע נוסף שנוגע למשחקי הגביע העולמי.

3. גוגל: מה מחפשים האוהדים?

אם אתם רוצים לדעת מה מחפשים ברשת בכל רגע נתון צופי המונדיאל, לגוגל יש מיני-אתר בשירות גוגל טרנדס שמספק את כל התשובות. הא מאורגן לפי המשחקים, כשלכל משחק יש דף שמציג את שתי הקבוצות זו לצד זו, את הלך הרוח בקרב תושבי שתי המדינות, את מידת תשומת הלב באחוזים שכל אחת מהקבוצות זוכה לה על פי ניתוח החיפושים בגוגל - ואת השאילתות הרלוונטיות שמעסיקות את הגולשים.

4. מסע מסביב לכדור

יוצר הרשת הצרפתי רמי גיילארד רצה לעשות מחווה צנועה משלו למונדיאל. אז הוא עלה על מטוס לברזיל, ואז על אחד לארגנטינה, ואז על אחד לצ'ילה, ואז על עוד מטוסים לעוד כמה מדינות. בכל אחת מהן הוא מצא איזו פינה תעשייתית נטושה ומכוסה בגרפיטי וצילם טריק מרשים אחר שכולל בעיטה בכדור.

5. נבחרת מהחלל

הברכה המקורית ביותר שקבלו השנה שחקני המונדיאל מגיעה מהאסטרונאוטים של תחנת החלל הבינלאומית, האמריקאים ריד וויסמן וסטיב סוואנסון והגרמני אלכסנדר גרשט. הם אף הדגימו כמה מהלכים שאפשר לעשות באפס כבידה.

6. פיפ"א: הצד האפל של המונדיאל

ג'ון אוליבר עושה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב ומסביר ב-13 דקות כל מה שצריך לדעת על פיפ"א - מארגנת המונדיאל והמרוויחה העיקרית ממנו. אוליבר מציג את המנהלים המושחתים של פיפ"א ומראה בדיוק מדוע מדובר בארגון המרושע ביותר ביקום אחרי האימפריה הגלקטית.

7. הצד של אזרחי ברזיל

ועוד על הצד הפחות שמח של המשחקים: אנשי מגזין Vice נסעו לריו לדבר עם ברזילאים שהשתתפו בהפגנות הענק שהתעוררו על רקע המשחקים והזעם של חלק מהתושבים על בזבוז הכספים, הפגיעה בזכויות הפרט ווההשקעה של השלטונות במארגני המונדיאל ובתיירים שיגיעו למשחקים תוך התעלמות מהצרכים שלהם עצמם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות