אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Sisense גייסה 30 מיליון דולר בהובלת קרן DFJ Growth

Sisense גייסה 30 מיליון דולר בהובלת קרן DFJ Growth

החברה פיתחה מערכת להצגת נתונים עסקיים בהיקף עצום בצורה ידידותית ופשוטה. בין לקוחותיה נמנות חברות אינטרנט כ-Wix, חברות מחקר כ-IVC ואחרות. עד כה, גייסה החברה כ-50 מיליון דולר

12.06.2014, 17:14 | אסף גלעד

חברת הבינה העסקית Sisense מת"א גייסה 30 מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון האמריקאית DFJ Growth ובהשתתפות המשקיעות הקיימות שלה - הקרנות באטרי, אופוס וג'נסיס.

קראו עוד בכלכליסט

החברה גייסה 10 מיליון דולר בהובלת באטרי רק במרץ 2013 ואילו הגיוס הנוכחי משלים את סך הגיוסים של החברה הישראלית ל-50 מיליון דולר. עיקר הגיוס ישמש את החברה לבניית מערך מכירות ושיווק בארה"ב ובשנה הבאה גם באירופה, ככל הנראה בבריטניה תחילה. DFJ Growth, קרן אמריקאית גדולה, משקיעה בחברות כגון טסלה, בוקס, טוויטר ו-SpaceX.

עיבוד נתונים בארגונים, מתוך אתר סייסנס עיבוד נתונים בארגונים, מתוך אתר סייסנס עיבוד נתונים בארגונים, מתוך אתר סייסנס

סייסנס מעסיקה כיום 88 עובדים, מהם 60 בישראל. עד סוף השנה מתכוונים בחברה לגייס כ-30 עובדים נוספים, מחציתם בישראל. "תוך שנתיים שילשנו את מספר העובדים, אבל המכירות צמחו פי 10", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל החברה עמית בן דב.

הופכים מיליארדי נתונים לאינפוגרפיקה

סייסנס מספקת מערכת לניתוח נתונים עסקיים והצגתם בצורה ידידותית למשתמש. כפי שאקסל מאפשר רישום נתונים ולאחר מכן הצגתם באמצעות טבלה או גרף, סייסנס לוקחת מאגרי נתונים גדולים הרבה יותר - בדרך כלל ריבוי של טבלאות ומיליארדי נתונים - ומפיקה מהם תצוגות חכמות ואינפוגרפיקות. בעוד אקסל מסוגל לעבד עד כמיליון נתונים, בסייסנס מאפשרים לעבד מיליארדי נתונים על ידי ניצול חכם של שטח העיבוד במכשיר באמצעותו נצפים הנתונים. במקום להסתמך רק על הזיכרון הפנימי של המכשיר (RAM), בסייסנס פיתחו טכנולוגיה לעיבוד מידע מטרציוני (in memory) שנעשית גם על גבי מעבד המכשיר.

בין לקוחותיה של סייסנס ניתן לציין חברות מחקר כמו IVC הישראלית או CrunchBase של טקראנץ', שהשתמשו בטכנולוגיה שלה בכדי להציג מידע חכם מתוך עשרות טבלאות ומיליוני נתונים על טרנדים בתעשיית ההייטק; חברת התרופות מרק שמציגה בזמן אמת תוצאות של ניסויים קליניים של חיסונים חדשים לחברי ההנהלה; חברת אתרי האינטרנט WIX שעושה בה שימוש לניתוח של התנהגות משתמשים ויצרנית המזון דנונה מנתחת באמצעותה נתונים פיננסיים.

מייסדי החברה הם אלעד ישראלי, אלדד פרקש, עדי עזריה, אביעד הראל וגיא בוינג'ו. את החברה מנהל בשנתיים האחרונות בן דב, שהצטרף אליה מפחברת פאנאיה בה שימש כסמנכ"ל שיווק. כיום מתחרה סייסנס בחברות כגון Tableau Software שנסחרת בניו יורק לפי שווי של 4.35 מיליארד דולר וחברת קליקטק השבדית, שבה השקיעה קרן JVP, הנסחרת כיום לפי שווי שוק של 2 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות