אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק השיקה את Nearby Friends לאייפון צילום: בלומברג

פייסבוק השיקה את Nearby Friends לאייפון

התכונה מאפשרת לדעת היכן נמצאים חבריכם בצורה מדויקת, על גבי מפה. בשלב זה, היא זמינה רק בגרסה האמריקאית של חנות האפליקציות וכרגע פעילה במתכונת ניסיונית

12.06.2014, 18:31 | עומר כביר
פייסבוק מגלה איפה נמצאים החברים שלך: הרשת החברתית עדכנה אתמול את אפליקציית ה-iOS שלה, והוסיפה אפשרות לצפות במיקום של חברים ברמת השכונה ובמרחקם המשוער מהמשתמש.

קראו עוד בכלכליסט

האפשרות, שמכונה Nearby Friends, זמינה רק בגרסה האמריקאית של האפליקציה, ולפי TechCrunch פייסבוק עוד לא הכריזה רשמית על השקתה מכיוון שהיא עדיין בשלב ניסיוני ולא פתוחה למשתמשים מחוץ לארה"ב. עם זאת, משתמשים שרשומים לגרסה האמריקאית של אייטיונס והורידו את העדכון האחרון של אפליקציית פייסבוק יוכלו להשתמש בה ללא הגבלה.

השירות החדש זמין בשלב זה לאייפון בלבד, צילום: איי אף פי השירות החדש זמין בשלב זה לאייפון בלבד | צילום: איי אף פי השירות החדש זמין בשלב זה לאייפון בלבד, צילום: איי אף פי

התכונה זמינה רק במתכונת Opt-In, כלומר צריך לבצע פעולה אקטיבית כדי להשתמש בה ולחשוף את המיקום לחברי הפייסבוק. מרגע שהופעלה, מאפשרת התוכנה להציג את המיקום של המשתמש ברמת השכונה ואת המרחק המשוער שלו מחברים ומשתמשים אחרים שאישר. בנוסף, ניתן לשתף את המיקום המדויק עם חברים שנבחרו ספציפית, לזמן מוגבל או ללא הגבלת זמן.

המטרה המוצהרת של התכונה היא להקל על חברים להיפגש ולאתר זה את מיקומו של זה. המטרה האמיתית היא, כנראה, לאפשר לפייסבוק לאסוף מידע נרחב יותר על מיקום המשתמשים השונים והחברים שאיתם נפגשים, וכך להתאים להם פרסומות מדויקות יותר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות