אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל: שוק ה-PC מתאושש וכך גם הרווחים שלנו

אינטל: שוק ה-PC מתאושש וכך גם הרווחים שלנו

יצרנית השבבים העלתה את תחזית ההכנסות ברבעון הנוכחי ל-13.7 מיליארד דולר, עלייה של 700 מיליון דולר. הסיבה לטענתה: התאוששות שוק המחשבים העולמי

15.06.2014, 15:13 | רפאל קאהאן
חברת אינטל טוענת כי שוק ה-PC העולמי מתאושש וכי היא צופה עלייה של 300 מיליון דולר בכנסותיה ברבעון הנוכחי שמסתיים באמצע יולי. אינטל עברה מתחזית של 13 מיליארד דולר עם סטייה של כ-500 מיליון דולר לתחזית הכנסות של 13.7 מיליארד דולר עם סטייה של 300 מיליון דולר. כך על פי הודעת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה לאופטימיות באיטל נעוצה בהתאוששות בשוק מחשבי ה-PC, שעלו בכ-12% בקרב ארגונים. העלייה מפצה את הירידה של 2% במכירות למגזר הפרטי שעובר יותר ויותר לשימוש במכשירי סמארטפון וטאבלטים. הפסקת התמיכה של מיקרוסופט במערכת ווינדוס XP והמעבר לסביבה מבוססת ווינדוס 8 ו-7 דירבנה את ההשקעה במחשבים חדשים.

אופטימיות באינטל, צילום: בלומברג אופטימיות באינטל | צילום: בלומברג אופטימיות באינטל, צילום: בלומברג

מיקרוסופט אף ציינה כי מכירות המחשבים בעלי מפרט “עסקי”, עלו בכ-19% ברבעון האחרון. זאת ועוד, אינטל גם נכנסה לשותפות עם גוגל בייצור מחשבי כרומבוק. שתי החברות אמורות להציג לפחות 20 דגמים חדשים במהלך הקיץ, כאשר חלקם יצויידו במסכי מגע ולפחות דגם אחד אף יגיע בתצורת טאבלט מלא.

החדשות האלה מגיעות בדיוק בזמן לאחר שהחברה ראתה ירידה בהכנסותיה עקב שנתיים שחונות בתחום מכירות המחשבים. אינטל לא השכילה למצב את עצמה כספקית של שבבים למכשירי הסמארטפון והטאבלט שמכירותיהם זינקו בשנים האחרונות. אולם, ארגונים לא נוהגים להחליף את מחשביהם לעיתים תכופות, כך שלא ברור האם מדובר בחבל הצלה לטווח ארוך או רק לתקופה הקרובה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות