אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט דוחה האסיפה לאישור המענק ליו"ר

דיסקונט דוחה האסיפה לאישור המענק ליו"ר

האסיפה שהייתה אמורה להתכנס ביום רביעי הקרוב תידחה לאחר שבדיסקונט חששו כי המוסדיים ילכו אחרי המלצת אנטרופי וידחו את אישור המענק של יוסי בכר

15.06.2014, 20:10 | תומר ורון

בנק דיסקונט דוחה את אסיפת בעלי המניות שהיתה אמורה להתכנס ביום רביעי הקרוב לאישור המענק של יו"ר הדירקטוריון, יוסי בכר. הדחייה מגיעה למעשה לאחר שאנטרופי (גוף שמייעץ למוסדיים כיצד להצביע) הביעה את התנגדותה, ובדיסקונט חששו כי האסיפה תדחה את מתווה המענק.

קראו עוד בכלכליסט

מאז דצמבר 2013, דיסקונט מתנהל ללא גרעין שליטה וככזה, אישור ההחלטה נשען רובו ככולו על הצבעות המוסדיים כך שאם אלו אכן ילכו אחרי המלצת אנטרופי - המענק של בכר לא יאושר. בבנק דיסקונט מציינים כי הדחייה נעשתה כדי לנהל שיח נוסף עם אנטרופי על מתווה המענק.

יו"ר דירקטוריון דיסקונט, יוסי בכר יו"ר דירקטוריון דיסקונט, יוסי בכר יו"ר דירקטוריון דיסקונט, יוסי בכר

תקרת המענק כפי שנקבעה במדיניות התגמול לשנה זו עומדת על 2.55 מיליון שקל, אולם בכר ביקש למשוך מענק נמוך יותר של 2.16 מיליון שקל וזאת על אף שדיסקונט רשם את התשואה להון הנמוכה מבין הבנקים הגדולים ואת יחס היעילות הגרוע ביותר.

בהודעה לבורסה שהוציא הבנק בחודש שעבר ובו הודיע על זימון אסיפת המניות נכתב כי "יו"ר הדירקטוריון, הודיע לועדת התגמול ודירקטוריון הבנק כי הוא מוותר על חלק מהמענק השנתי בגין שנת 2013 לו זכאי בהתאם לתוכנית התגמול, וזאת בשל מכלול הנסיבות המתקיימות בעת הזו, ובהתאם לסביבה הרגולטורית ולרוח מדיניות התגמול, הגם שאינה חלה במישרין על המענק בגין 2013".

"אנו מתרשמים כי יעדי המטרה שנקבעו ליו"ר הדירקטוריון ובפרט ביחס למדד היעילות של הבנק אינם תואמים את אסטרטגית הבנק שהינה להבנתנו עמידה בתהליך התייעלות משמעותי בשנים הקרובות", כתבה אנטרופי בהמלצותיה. "לגבי יחס היעילות ניתן לראות כי יעדי היו"ר שנקבעו הינם גבוהים מיחס ההתייעלות בפועל שהיו בשנה קודמת (77.1% לעומת 75%), כלומר מעידים על היחלשות בצד היעילות התפעולית של הבנק, ויתרה מכך יעדי ההתייעלות בפועל לשנת 2013 אף היו כאמור גבוהים מהיעד שנקבע. כך שבפועל הבנק השיג תוצאה פחות טובה ביחס ליעד הזה שממילא מצביע על חולשה ברמת הביצוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות