אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיב"א ביטלה את אליפות אירופה באוקראינה

פיב"א ביטלה את אליפות אירופה באוקראינה

בגלל המצב הביטחוני והפוליטי באוקראינה החליטו בארגון המארגן של הכדורסל באירופה להעביר את הטורניר למדינה אחרת; צרפת פייבוריטית

15.06.2014, 19:47 | שירות כלכליסט

פיב"א אירופה, הגוף המארגן את הכדורסל באירופה, ביטל את קיום אליפות אירופה בכדורסל, יורובאסקט 2015, באוקראינה בגלל המצב הפוליטי והביטחוני במדינה. פיב"א הודיעה לאוקראינה שיחזירו לה את הזכות לארח ב-2017.

קראו עוד בכלכליסט

בפגישה שנערכה במינכן, גרמניה, החליטו בפיב"א אירופה לקיים תהליך בחירה חדש עבור אירוח הטורניר. "ההחלטה התקבלה לאחר בחינה מדוקדקת של המצב הפוליטי המתמשך ונושאי הביטחון באוקראינה, שאינם מאפשרים ארגון אירוע חשוב ומחייב מסוג זה", נמסר מפיב"א.

מכרז חדש הושק בקרב כל הפדרציות באירופה, ובארגון מוכנים לקבל הצעות ממדינות בודדות או מכמה מדינות ביחד. כל הצדדים המעורבים יצטרכו להציג את המסמכים הרשמיים והערבויות הנדרשות עד 31 ביולי, וההחלטה על המארחת המחליפה תתקבל ב-30 בספטמבר, לכל המאוחר. צרפת היא הפייבוריטית לקבל את האירוח. 

נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו , צילום: איי אף פי נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו | צילום: איי אף פי נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו , צילום: איי אף פי

בחודש שעבר קיבלה פיב"א אירופה את בקשת פדרציית הכדורסל של אוקראינה לדחות קבלת החלטה בנושא קיום טורניר האליפות במדינה. במרץ, דירקטוריון הארגון הורה למזכירות פיב"א אירופה להכין תוכנית חלופית עבור הטורניר, והעביר את טורניר הנבחרות מתחת לגיל 18 (Division B) מדונייצק לבולגריה. באותו הזמן, מזכ"ל הארגון קמיל נובאק ציין כי המזכירות קיבלה מכתבים מ-16 התאחדויות באירופה שהביעו התעניינות באירוח לפחות חלק הטורניר.

מפיב"א אירופה נמסר עוד כי ינסו לקבוע האם אוקראינה תוכל לארח את אליפות אירופה ב-2017. "הדירקטוריון ציין את המאמצים מצד הפדרציה האוקראינית ואת ההתקדמות הנרחבת של המדינה בשנים האחרונות, כולל סיום במקום השישי באליפות אירופה 2013 וההשתתפות בגביע העולם בכדורסל ב-2014", הודיעו בפדרציה. "כתוצאה כך, הדירקטוריון הכריז על הנכונות שלו לסייע לפדרציה האוקראינית במאמציה לקדם את הכדורסל, והחליט לאפשר לנשיא פיב"א אירופה טורגאי דמירל והמזכ"ל קמיל נובאק להתחיל במו"מ מיידי עם הצד האוקראיני לגבי האפשרות שהמדינה תארח את אליפות אירופה ב-2017, בהינתן שכמה תנאים נחוצים ימולאו".

אוקראינה הייתה אמורה לקיים את המשחקים בקייב, דונייצק, לבוב, אודסה, חרקוב ודניפרופטרובסק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות