אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד גולדפרב־זליגמן מועמד לפרק את רשות השידור צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

משרד גולדפרב־זליגמן מועמד לפרק את רשות השידור

הצעת החוק לסגירת רשות השידור עדיין לא אושרה, אבל כונס הנכסים הרשמי שאמור ללוות את המהלך כבר מכין את רשימת המועמדים שלו מקרב משרדי עורכי הדין המובילים שיסייעו לו. בין השמות: אלי זהר, יהודה רוה ויצחק מולכו

16.06.2014, 07:13 | אופיר דור וענת רואה

הכנסת טרם אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לסגירת רשות השידור, אולם כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) פרופ' דוד האן כבר החל להתכונן ליישומה. ל"כלכליסט" נודע כי אנשיו של האן כבר החלו לפנות בשמו לכמה משרדי עורכי דין מובילים כדי לבדוק אם יוכלו ללוות את פירוק הרשות.

קראו עוד בכלכליסט

בין המשרדים שהכנ"ר נערך לפנות אליהם נמצאים גולדפרב־זליגמן (בראשות עו"ד אלי זהר), שמרון־מלכו (השותף המנהל יצחק מלכו הנו המנהל המיוחד של חפציבה), יהודה רוה (שבו שותף עו"ד חגי אולמן, נאמן אי.די.בי), ווקסלר־ברגמן (המנהל המיוחד של הבנק למסחר).

המשרדים שלא קיבלו פנייה כבר כועסים

 

הפנייה הלא פורמלית, שאיננה במסגרת מכרז, מעוררת סערה בקרב המשרדים הבולטים בתחום, ובעיקר בקרב אלו שלא קיבלו פנייה וחושקים בתפקיד.

על פי הצעת חוק השידור הציבורי, הכנ"ר ימונה למפרק של רשות השידור ויוקנו לו הסמכויות הדרושות לניהולה עד לסגירתה הסופית. הכנ"ר יהיה גם אחראי להמשך השידורים עד להעברתם לגוף החדש ויקבל את הסמכויות שנתונות היום למליאת רשות השידור, הוועד המנהל ומנכ"ל הרשות. בפועל, הכנ"ר עמוס מאוד ואינו מסוגל להתמודד בעצמו עם משימה כזו, לכן משרד עורכי דין שיבחר האן ועליו ימליץ לבית המשפט יזכה בתפקיד, וכמובן גם בשכר טרחה שמן שעשוי להגיע למאות אלפי שקלים בחודש. הפניות למשרדים נעשו כדי לבדוק מי מהם יוכל לקבל עליו את התפקיד.

כחלק מתהליך הפירוק יימכרו הנכסים של הרשות הכוללים נדל"ן רב, ואלו ישמשו לצורך פירעון חובותיה. אם נכסי הרשות והכנסותיה לא יספיקו לצורך פירעון החובות, תעביר המדינה את הסכום הנדרש לצורך כך.

לפי הצעת החוק, תאגיד השידור החדש יצטרך להתחיל בשידורים ב־31 במרץ 2015, כשבמועד זה יופסקו שידורי רשות השידור והטלוויזיה הלימודית, ותופסק גם חובת תשלום האגרה.

עו"ד אלי זהר, צילום: אוראל כהן עו"ד אלי זהר | צילום: אוראל כהן עו"ד אלי זהר, צילום: אוראל כהן

אחת מהמלצות ועדת לנדס, שעליהן מבוססת הצעת החוק, היתה כי עוד לפני השלמת תהליכי החקיקה תוקם מינהלת שתכין את התשתית להקמת גוף השידורים החדש שיחליף את רשות השידור. המינהלת נועדה לקדם במהירות את המהלך של הקמת המשדר הציבורי החדש, ולגבש מבנה ארגוני מפורט שממנו ייגזר מספרם המדויק של העובדים בגוף השידור החדש. לפי המלצות ועדת לנדס, ראש המינהלת ימונה על ידי שר התקשורת גלעד ארדן, בהסכמת שר האוצר יאיר לפיד.

אולם בדיאלוג בין משרדי התקשורת, האוצר והמשפטים הוסכם לוותר על הקמת המינהלת, ואת עבודות ההכנה המוקדמות להקמת הגוף המשדר החדש צפויה לבצע חברת הייעוץ עמרב השקעות של רם בלינקוב, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר. אולם חברת הייעוץ לא תוכל לגייס כוח אדם לגוף השידור החדש או לחתום על חוזים עבורו. ארדן רוצה שבלינקוב יצרף גם איש טלוויזיה בכיר לצוות שלו שיעסוק בעבודות ההכנה להקמת המשדר החדש, ותמך בכך שלנדס יתפוס עמדה זאת, אך הוא מסרב לקחת עליו את התפקיד.

הכנ"ר: "לא מאשרים או מכחישים דבר"

 

תגובת הכנ"ר: "בהצעת החוק המונחת על שולחן הכנסת מוצע כי הכונס הרשמי ישמש בעל תפקיד ברשות השידור. לכשתעבור הצעת החוק קריאה שנייה ושלישית, יפעל הכונס הרשמי בעניין ככל שיורה לו החוק. כל פרסום בעניין הנו באחריות הכתב בלבד ואין בכך לאשר או להכחיש דבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
הפקרות שערורייתית
בשביל מה משרד סרסורי דין כדי לפרק?????עוד 20 מיליון שקל לזרוק?מי המטומטם שנתן יד לשוד הזה????נתניהו וחבורתו במנגנון האוצר-אלופים בפירוק וסגירת ארגונים-אז למה ההפקרות הזו??????????..יש לעצור זאת ולהעביר את הפרוק ליועץ המשפטיומנכלי הבאוצר ורשות השידור.מספיק עם ההפקרות בכספי המיסים שלנו.
אליפז+גימלאי צה,ל  |  16.06.14
22.
31 מרץ 2015 - יום חג!
סגירת הרשות ופיטורי עובדיה היא יום חג רק לפני שבוע התחלתי לראות סדרה ישראלית שהועלתה ליוטיוב (של הוט) דבר ראשון - שאלתי את עצמי איך יכול להיות שבמדינה כזו קטנה יש יבול כזה מרשים של סדרות איכות. איזו תעשייה מפוארת יש פה שמנפיקה כל כך הרבה יצירות לשוק המקומי והבינלאומי החל מסדרות דרמה, סרטי תעודה וכלה בתוכניות ראליתי ושעשוענים שמופקים בשיא המקצועיות ובאיכות הגבוהה ביותר (אפילו האח הגדול דורש צוות הפקה מקצועי שמסנכרן 24 שעות ביממה עשרות ערוצי וידאו, אודיו, לוגיסטיקה וכו') אחר כך שאלתי את עצמי איך יכול להיות שזה רק סיפור של 10-15 שנה?? במילה אחת או שתיים; רשות השידור. ארגון חולה שתקציבו מפלצתי ולא מסוגל להפיק שום דבר איכותי כבר 40 שנה! (ולא... עמוד האש היא סדרה בינונית לכל היותר המוגשת כמעט כתעמולה - כל הסטוריון רציני יאמר שבמקרה הטוב היא שטחית וחד מימדית) וגם ניקוי ראש במקרה הטוב היא הפקה חובבנית ומביכה... ואלה השיאים של מיליארדי הדולרים שנשפכו ברשות לאורך שנים!! לא רק ארגון חולה אלה ארגון מפלצתי ודורסני שגרם לחברה הישראלית להפסיד עשורים של יצירה משובחת ודיאלוג.. יצירה שהיום היתה נותנת לנו להבין טוב יותר את החברה הישראלית בשנות השמונים, שבעים, מלחמת ששת הימים ויום כיפור וכד' רשות השידור חסמה כל דעה שלא התאימה לפוליטרוקים ששלטו כאן אז מנעה דיון ציבורי אמיתי ומגע/היכרות בין רבדים שונים של החברה - בין שבדיון ממש או באמצעות סרטי תעודה, סדרות וכד' - במקום זה קיבלנו את שעה טובה עם מני פאר וזה הסוד שלי עם אורי זוהר... אירוני שהמנדט שניתן לרשות היה לתת ביטוי לכל הרבדים של החברה הישראלית... איזה נזק נגרם לנו כחברה כתוצאה מקיום הגוף הזה? ועוד כמונופול... ואני לא מדבר על נזק כספי! אולי ההתבגרות של החברה הישראלית היתה יכולה לקרות כמה שנים קודם לכן אילמלא היתה קיימת רשות השידור והיו ערוצים אחרים ומגוונים באויר באותן שנים לא נדע את התשובה אבל לפחות נוכל להשאיר את הפרק הזה מאחור יחד עם הסגירה של הרשות.. לגבי העובדים.... 1. למי אכפת. לאף אחד לא היה אכפת אם היו מפטרים אותי 2. אני מאמין שהכשל ברשות הוא לא רק כשל ניהולי.. הוא גם כשל של 2000 עובדים שהצליחו לא לעשות כלום 45 שנה מלבד אולי להקים 200 ועדים... אולי בשוק החופשי עוזרי תאורנים ועוזרי נהגים יוכלו למצוא עבודה.. חזון למועד...
שרון , מודיעין  |  16.06.14
לכל התגובות