אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות השנייה הורתה להוריד מהאוויר תכנית ברדיו ת"א: "נמכרו אייטמים בתוכנית הנדל"ן"

הרשות השנייה הורתה להוריד מהאוויר תכנית ברדיו ת"א: "נמכרו אייטמים בתוכנית הנדל"ן"

הרשות השנייה הורתה להוריד מהאוויר את התוכנית "בונים על זה" של היחצן ברק רום, לאחר שהגיע לידיה מסמך המציע לקנות פינות בתוכנית ובו נכתב: "זו כתבה אובייקטיבית ומאוד יעילה לעומת מודעת פרסומת"

16.06.2014, 09:01 | אופיר דור

הרשות השנייה הורתה אתמול להוריד מהאוויר לאלתר את תוכנית הנדל"ן "בונים על זה" ברדיו תל אביב (102FM) בשל חשד למכירת אייטמים. התוכנית משודרת בימי ראשון בערב ומגישים אותה היחצן ברק רום ואיש הנדל"ן רוני כהן, מנכ"ל חברת אלדר שיווק. במכתב ששלחה הרשות למנכ"ל התחנה אבי משולם היא מאיימת בהטלת קנס כספי על תחנת הרדיו.

קראו עוד בכלכליסט

הרשות מסתמכת על מייל שהופץ בקרב אנשי נדל"ן ומציע להם להשתתף בתוכנית תמורת תשלום. לפי המייל, השתתפות בשתי פינות בתוכנית תעלה 2,800 שקל; השתתפות בארבע פינות תעלה 4,800 שקל; ומי שיבחר לקנות חבילה מורחבת של עשר פינות ישלם 9,800 שקל. על המייל חתום מארק זאבי, מנכ"ל חברת במבי מערכות תוכנה, העוסקת בפיתוח מערכות לתחום הנדל"ן. זאבי מציג את עצמו במייל כחבר ילדות של רום. "ברק משווק חבילות במחירי השקה כרגע ואני מאוד ממליץ להצטרף, יש כאן הזדמנות תקשורתית גדולה ומיידית", כותב זאבי, ומפנה את המעוניינים ישירות לרום. עוד נכתב במייל כי הכתבות בתוכנית מתומללות, נערכות ומפורסמות בפורטלים שונים (הארץ, דה מרקר, nrg, וואלה ונענע) ו"מסתיימות בלינק לאתר או דף הנחיתה שלכם. מכיוון שזו כתבה אובייקטיבית היא מאוד יעילה לעומת מודעה פרסומית".

מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד. "הטעיה של המאזינים" מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד. "הטעיה של המאזינים" מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד. "הטעיה של המאזינים"

לפני שבועיים הורתה הרשות השנייה להוריד מהאוויר את התוכנית "רשת כלכלית" בזכיינית ערוץ 2 רשת לאחר שמצאה עדויות למכירת אייטמים. מאותה סיבה היא גם הטילה בעבר קנסות על תחנות רדיו אזורי אחרות, כולל על רדיו תל אביב עצמו, בשל הפרת נהלים במסגרת שידור לרגל יום העסקים הקטנים בינואר האחרון, שכלל אזכורים חיוביים רבים לבנק הפועלים.

מהרשות השנייה נמסר: "שילוב תוכן פרסומי בתוכנית בתמורה כספית או אחרת הוא פסול ומהווה הפרה מפורשת של הוראת החוק והכללים הנוגעים לדבר. הפרה זו חמורה במיוחד לאור כך שבפגישת עבודה שנערכה לאחרונה עם נציגי הרדיו, הובהר להם האיסור באופן שאינו משתמע לשתי פנים וכמענה לשאלתם בנושא. באותו מועד הודגשה העובדה שהרשות רואה בחומרה רבה הטעיה של ציבור המאזינים, ותטפל בתופעות אלו במלוא החומרה ובכל הכלים העומדים לרשותה".

מרדיו תל אביב נמסר: "מנכ"ל התחנה החל בבירור מקיף ויסודי לבדיקת הנושא. עד סיום הבירור התוכנית יורדת משידור לאלתר. מבדיקה ראשונית עולה כי אם נעשתה לכאורה פנייה למפרסמים פוטנציאליים, הרי שהדבר לא בוצע ישירות על ידי ברק רום. קל וחומר על ידי מי מגורמי התחנה".

ברק רום מסר: "לא מכרתי מעולם אייטמים בתוכנית הרדיו וכל המתראיינים בה נבחרו על בסיס מקצועי. במייל המדובר נעשה ערבוב בין עבודתי בפועל כמנהל משרד יחסי ציבור המשווק תוכן ללקוחות לבין היותי מגיש בתוכנית ברדיו תל אביב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות