אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש עסקה: מדטרוניק רוכשת את קובידיאן ב-42.9 מיליארד דולר צילום: רויטרס

יש עסקה: מדטרוניק רוכשת את קובידיאן ב-42.9 מיליארד דולר

לפני כחצי שנה רכשה קובידיאן את גיוון אימג'ינג הישראלית בכמיליארד דולר. כחלק מהעסקה תעבור הנהלת מדטרוניקס לאירלנד על מנת לנצל את שיעורי המס הנמוכים במדינה

16.06.2014, 11:44 | שירות כלכליסט

יצרנית המכשור הרפואי מדטרוניק (Medtronic) הודיעה היום (ב') כי חתמה על הסכם לרכישת חברת קובידיאן (Covidien) המתחרה, בעסקת בהיקף של 42.9 מיליארד דולר. מדובר על עסקה המשלבת תשלום במזומן ובמניות.

מעבר להיבטים המקצועיים של המיזוג והשלכותיו, השלמת העסקה תאפשר למדטרוניק להירשם באירלנד, מקום רישומה של קובידיאן, ולנצל את שיעורי המס הנמוכים במדינה. נכון לעכשיו רשומה מדטרוניק במינאפוליס שבארה"ב.

 

 

עומאר ישראק, מנכ"ל מדטרוניק, צילום: רויטרס עומאר ישראק, מנכ"ל מדטרוניק | צילום: רויטרס עומאר ישראק, מנכ"ל מדטרוניק, צילום: רויטרס

עם זאת, במדטרוניקס ציינו שלמרות שהעסקה תאפשר לצמצם את נטל המס הגלובלי שלה, השיקול העיקרי לרכישה היה ההתאמה האסטרטגית הקיימת בין שתי החברות בתחום הטכנולוגיה הרפואית.

"בשורה התחתונה, המטרה האמיתית של העסקה – הן בטווח הבינוני והן בטווח הארוך – היא אסטרטגית. הדבר יועיל לארה"ב שכן אנו נבצע יותר השקעות בטכנולוגיה אמריקאיות, מה שלא יכולנו לעשות בעבר", אמר מנכ"ל מדטרוניק עומאר אישראק לאחר חתימת ההסכם.

"מעבר לשיקול הפיננסי, המיזוג מאפשר את הרחבתה המשמעותית של פעילות מדטרוניקס ומאפשר לה לפעול במגוון תחומים חדשים. זהו מהלך הגיוני", אמר לרויטרס ראג' דנהוי, אנליסט בבנק ההשקעות ג'פריס.

קובידיאן הודיעה בדצמבר האחרון על רכישת גיוון אימג'ינג מידי אי.די.בי לפי שווי של מיליארד דולר. בכך השלימה את הרכישה הרביעית בישראל לאחר, לאחר שלפני כשנתיים רכשה תוך חודש שתי חברות ישראליות ב-350 מיליון דולר כל אחת - את סופר דיימנשן ואת אורידיון. בעבר רכשה את פוליטאץ' תמורת 30 מיליון דולר.

חברות המכשור הרפואי מתמודדות בשנים האחרונות עם סביבה מאתגרת יותר, בין השאר בעקבות פגיעה בתקציבי התמיכה במו"פ מצד ממשלות, כשמנגד בתי החולים לוחצים על הספקים להוריד מחירים בניסיון להתמודד עם ירידה בהכנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות