אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן אליעזר נחקר היום בפעם השלישית בחשד לקבלת 5 מיליון שקל שלא כדין צילום: ישראל הדרי

בן אליעזר נחקר היום בפעם השלישית בחשד לקבלת 5 מיליון שקל שלא כדין

במשטרה בודקים מה מקורם של שלושה סכומי כסף שהתגלו במסגרת החקירה, ומדוע קיבל אותם. בנו, אופיר, צפוי להגיע בימים הקרובים למשרדי היחידה כדי לתמוך בגרסת אביו

16.06.2014, 11:45 | זוהר שחר לוי
ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר נחקר כעת (ב') בפעם השלישית במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) של להב 433 בחשד לקבלת כ-5 מיליון שקלים שלא כדין מאנשי עסקים. בנו, אופיר בן אליעזר צפוי גם הוא למסור גרסה בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

ביאח"ה בודקים מה מקורם של שלושה סכומי כסף שהתגלו במסגרת החקירה, ומדוע קיבל אותם בן אליעזר. הראשון על סך 400 אלף דולר – סכום שקיבל מאברהם נניקשוילי, מבעלי השליטה בחברת חיפושי הנפט והגז שמן (11%) ובחברת הנדל"ן מנופים (23%). בן אליעזר לא דיווח כנדרש על קבלת כספים אלה בהצהרת ההון שהגיש לכנסת. נניקשוילי טען בחקירתו כי הכספים ניתנו לבן אליעזר כהלוואה לרכישת דירת פאר ביפו.

בנימין בן אליעזר. חקירה שלישית במשרדי יאח"ה, צילום: ישראל הדרי בנימין בן אליעזר. חקירה שלישית במשרדי יאח"ה | צילום: ישראל הדרי בנימין בן אליעזר. חקירה שלישית במשרדי יאח"ה, צילום: ישראל הדרי

הסכום השני שנבדק הוא כ-600 אלף דולר שהתגלו בכספת שהחזיק בן אליעזר בסניף בנק דיסקונט, אליה הגיעו החוקרים בתיאום עם עורך דינו, נבות תל צור. בן אליעזר טען שמרבית הסכום בכספת שייך לבנו יריב.

 סכום נוסף שנבדק הוא כ-300 אלף דולר שנפרטו עבור בן אליעזר בסוכנות המרת כספים (צ'יינג') בת"א. גם לגבי כספים אלה טען בן אליעזר בחקירתו כי הוא שייך לבנו יריב.

הבן עצמו צפוי להגיע בימים הקרובים למשרדי יאח"ה כדי לתמוך בגרסת אביו, לפיה הכספים אכן שלו. בנוסף, העידו בימים האחרונים קרובי משפחה נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות