אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספרד: האוהד הפסימי זכה ב-135 אלף דולר צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ספרד: האוהד הפסימי זכה ב-135 אלף דולר

אוהד נבחרת ספרד חזה שהיא תפסיד 5-1 לנבחרת הולנד וזכה בפרס הגדול

16.06.2014, 17:08 | שירות כלכליסט

לפני המשחק ביום שישי במונדיאל בין האלופה ספרד וסגניתה הולנד, אפילו האוהד ההזוי ביותר לא היה מעלה על הדעת תצוגה מרהיבה כל כך מצד הנבחרת ההולנדית. למעשה, מרבית האוהדים ציפו לניצחון ספרדי. אולם בימים לאחר מכן, בעוד אוכלוסיית ספרד כולה מנסה להתמודד עם התחושה הלא מוכרת של בני תמותה ואיקר קסיאס שוקל הסבה מקצועית, מתברר למרבה ההפתעה שאוהד אחד בלבד חזה את הניצחון 5-1 של הולנד: ספרדי שזכה בפרס בשווי של 135 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

צ צ'אבי ואינייסטה. אף אחד לא חזה | צילום: אי פי איי צ

יקובו ריוס קאפפה (56), אדריכל ושופט כדורגל לשעבר מוולנסיה, השתתף בתחרות שאורגנה על ידי חברת הדלק הספרדית Cespa. באורח מסתורי הוא הצליח לחזות את התוצאה 5-1 שבועות לפני המשחק. הוא הגיש את טופס ההימורים שלו ביחד עם 70 אלף משתתפים נוספים ו-120 אלף טפסים מתוך תקווה לזכות בפרס הגדול של התחרות - דלק בשווי 135 אלף דולר. כעת מתברר כי ריוס קאפפה היה המשתתף היחיד במדינה שניחש את התוצאה העגומה. המדינה כולה, משוכנעת כל כך בשליטה הספרדית על המגרש, עד כדי כך שאף אחד לא חזה תוצאה של 5-1 גם כשהיה באפשרות המשתתפים בתחרות להגיש מספר טפסים כל פעם עם תוצאה אחרת.

כך מסביר ריוס קאפפה כיצד חזה את התוצאה המפתיעה: "קיוויתי כמובן שספרד תנצח, אבל חשבתי שאם הולנד כן תנצח אותנו זה יהיה בגדול, וכך הגעתי לתוצאה של 5-1, אפילו שלא באמת האמנתי בזה. אחרי שהגשתי את הטופס חשבתי שזה מוגזם ולא יקרה לעולם".

הוא לא מתכוון לעצור כאן, ולאחר שהרוויח דלק בשווי של 135 אלף דולר, ריוס קאפפה מתכוון להשתתף בתחרות הבאה של חברת הדלק ולהמר על תוצאות המשחק הבא של ספרד, תמורת פרס צנוע יותר של דלק בשווי 68 אלף דולר. "זו תהיה הנקמה האישית שלי על התבוסה נגד הולנד. מחר אני אמלא את הטופס ואהמר שספרד תנצח את צ'ילה בתוצאה 1-5".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות