אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בניו יורק ננעל בעליות קלות; קובידיאן קפצה ב-20.5% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

המסחר בניו יורק ננעל בעליות קלות; קובידיאן קפצה ב-20.5%

מדטרוניק ירדה ב-1.1% לאחר שחתמה על הסכם לרכישת קובידיאן ב-42.9 מיליארד דולר; טסלה זינקה ב-8.8%, קומפיוג'ן - ב-11%; הפתעה לטובה במדד הייצור של האמפייר סטייט

16.06.2014, 23:00 | ערן סוקול

דאו ג'ונס נאסד"ק  S&P 500

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

23:00 - המסחר ננעל בעליות קלות: נאסד"ק עלה ב-0.2%, S&P 500  - ב-0.1%, ואילו דאו ג'ונס ננעל ביציבות.

21:50 - הנפט נסגר ביציבות על 106.9 דולר לחבית.

21:15 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ננעל היום מחיר הזהב בעלייה של 0.1% ברמה של 1275.3 דולר לאונקיה. ברקע: המתיחות בעיראק, מול ההשפעה המנוגדת של נתוני מאקרו מפתיעים לטובה.

מניית יצרנית הרכב החשמלי, טסלה(TSLA) מזנקת ב-6%. המניה מחזירה את ההפסדים שספגה מיום חמישי, לאחר שדווח כי בכוונת החברה לחשוף את הפטנטים שלה לכל מי שיבקש, במטרה לעודד ייצורם של רכבים חשמליים.

20:05 - אדינה פרידמן, לשעבר סמנכ"לית הכספים של נאסד"ק שעזבה לפני שלוש שנים לטובת תפקיד דומה בפרייבט אקוויטי קרלייל, חזרה ומונתה לנשיאה מתוך הבנה כי תירש בבוא העת את המנכ"ל הנוכחי בוב גרייפילד, כך מדווחת סוכנות רויטרס. אמנם אין עדיין תאריך פרישה לגרייפלד, המשמש בתפקיד כבר 11 שנה והחוזה שלו מסתיים רק ב-2017, אך לפי מקורבים חזרתה של פרידמן (44) לשוק הפיננסי התקבלה מתוך ידיעה כי במידה והביצועים שלה יהיו טובים היא תתמנה למנכ"לית בתוך 12 עד 18 החודשים הבאים.

19:30 - המסחר באירופה ננעל בירידות. פוטסי בלונדון ודאקס הגרמני איבדו 0.3%, קאק בפריז ירד ב-0.7% והבורסה במילנו איבדה 0.8%.

18:50 - אלן בלינדר (Alan Blinder), פרופסור לכלכלה באוניברסיטת פרינסטון וסגן יו"ר הפד לשעבר, מאמין כי חילוקי הדעות בפד בדבר תזמון תחילת העלאת הריבית יפגעו בשוק המניות. "בעדותה האחרונה של יו"ר הפד - ג'נט ילן, חלק מחברי הקונגרס ניסו לקבל ממנה רמז לגבי התזמון של העלאת הריבית הראשונה, והיא לא סיפקה זאת. זה לא היה בגלל שהיא ניסתה להתחמק, היא לא יודעת והיא לא יכולה לדעת" אמר בלינדר.

18:20 - קומפיוג'ן (CGEN) קופצת ב-3.7%, החברה דיווחה על תוצאות חיוביות עבור CGEN-15052 חלבון היכול לבקר את מערכת החיסון ובעל פוטנציאל לשימוש באימונותרפיה של סרטן. החברה גם דיווחה היום על גילוי, באמצעות חיזוי חישובי, של שני חלבונים המועמדים להיות חלבוני בקרה חדשים ממשפחת ה- B7/CD28 הקשורה לבקרה של מערכת החיסון. משמעות הדבר היא שקומפיוג'ן גילתה עד כה באמצעים חישובים אחד-עשר חלבונים מסוג זה, בתחום שיש בו עניין רפואי ותעשייתי רב.

17:20 - המסחר עבר לעליות של עד 0.3% במדדים המובילים.

חברת סאנדיסק (SNDK) רוכשת את חברת אחסון הפלאש Fusion-io בסכום של כ-1.1 מיליארד דולר. העסקה אושרה על ידי שני הדירקטוריונים ותושלם סופית במהלך הרבעון השלישי. הקניה צפויה להזניק את סאנדיסק למקום השני בתחום ה-SSD הארגוני, תחום שצובר תאוצה בעקבות הגידול בצורך במרחב אחסון. הסיבה לכך היא הפריצה הגדולה של טכנולוגיות מחשוב הענן וביג דאטה שהן צרכניות גדולות של מוצרי אחסון מכל המינים, אך בעיקר של אחסון מבוסס פלאש.

17:00 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: מדד שוק הדיור של NAHB הראה קריאה של 49 נקודות בחודש יוני, מעל לצפי האנליסטים לקריאה של 47 נקודות ולעומת 45 נקודות בחודש הקודם. ככלל, קריאה של 50 נקודות ומעלה מצביעה על אופטימיות בשוק בנוגע למכירות הבתים ולהפך.

 

16:35 - ירידות בפתיחת המסחר אחרי הורדת תחזית הצמיחה של ארה"ב על ידי קרן המטבע הבינלאומית. קובידיאן ומדטרוניק בולטות בעליות של 28% ו-5%, בהתאמה.

קרן המטבע הבינלאומית חתכה את תחזית הצמיחה שלה לארצות הברית לשנה הנוכחית ל-2% , זאת לעומת תחזית קודמת של 2.8% שפורסמה באפריל. עבור 2015, בקרן המטבע שמרו על תחזית צמיחה של 3%. בקרן המטבע טענו שאף שישנה התאוששות "משמעותית", היא אינה מספיקה כדי לפצות על נתוני הרבעון הראשון, שהושפעו מהחורף הקשה שהכה במדינה, צמצום המלאי, הקשיים המתמשכים בשוק הדיור וההאטה בביקוש החיצוני.

כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית - חתכה את תחזית הצמיחה של ארה"ב למרות קיומה של התאוששות "משמעותית", צילום: בלומברג כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית - חתכה את תחזית הצמיחה של ארה"ב למרות קיומה של התאוששות "משמעותית" | צילום: בלומברג כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית - חתכה את תחזית הצמיחה של ארה"ב למרות קיומה של התאוששות "משמעותית", צילום: בלומברג

16:30 - בית ההשקעות זאקס פירסם המלצת "קנייה" למניית בריינסטורם(BCLI) הישראלית. בבית ההשקעות המליצו על המניה במחיר יעד של כ-50 סנט, כאשר מחיר המניה הנוכחי עומד על כ-30 סנט. בריינסטורם מתחילה בימים אלה בניסוי שלב 2 רחב היקף בחולי ALS, בשילוב קבוצת ביקורת, בשלושה מהמרכזים הרפואיים המובילים בארה"ב: בתי החולים של אוניברסיטת הרווארד ואוניברסיטת מסצ'וסטס וכן מאיו קליניק במינסוטה. זאת לאחר שהחברה פירסמה, לפני שבועיים, תוצאות חיוביות של ניסוי שלב 2 בחולי ניוון שרירים שנערך בבית החולים הדסה עין כרם.

 

16:00 - אורבוטק(ORBK) דוחה את דרישת קרן ION האמריקאית מעוניינת להדיח את להדיח את היו"ר ואחד ממייסדי החברה - יוחאי ריכטר. במכתב תשובה לפניית ION כותבת החברה כי "דירקטוריון אורבוטק בחן בקפידה את הצעותיכם ובקשותיכם, והחליט להיענות להן בשלילה".

עוד טענת אורבוטק כי במספר פגישות שנערכו החל מחודש אפריל 2014, בין נציגי הקרן לבין חבר דירקטוריון אורבוטק וההנהלה הבכירה, ביקשה החברה לשמוע את דעת הקרן על מועמדים אפשריים לדירקטוריון החברה. "בכל אחת מההזדמנויות, סירבתם להציע לנו שמות כלשהם", נאמר במכתב אורבוטק.

מדד הייצור של האמפייר סטייט לחודש יוני עמד על תוצאה של 19.3 נקודות. מדובר בשיפור לעומת החודש הקודם אז עמד המדד על 19 נקודות. התוצאה היתה טובה מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים.

 

15:50 - שבוע המסחר בבורסות המובילות בניו יורק צפוי להיפתח היום (ב') בירידות - כך לפי החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק שיורדים בעד 0.2%.

15:00 - יצרנית המכשור הרפואי מדטרוניק (MDT) הודיעה כי חתמה על הסכם לרכישת חברת קובידיאן (COV) המתחרה, בעסקת בהיקף של 42.9 מיליארד דולר. מדובר על עסקה המשלבת תשלום במזומן ובמניות.

מעבר להיבטים המקצועיים של המיזוג והשלכותיו, השלמת העסקה תאפשר למדטרוניק להירשם באירלנד, מקום רישומה של קובידיאן, ולנצל את שיעורי המס הנמוכים במדינה. נכון לעכשיו רשומה מדטרוניק במינאפוליס שבארה"ב.

 

מאקרו ארה"ב: לאחר פתיחת המסחר (17:00 שעון ישראל) יפורסם מדד שוק הדיור של NAHB לחודש יוני, הצפי בשוק הינו לקריאה של 47 נקודות במדד, לעומת קריא ה של 45 נקודות בחודש הקודם. ככלל, קריאה של 50 נקודות ומעלה מצביעה על אופטימיות בשוק בנוגע למכירות הבתים ולהפך.

"העצבים ממשיכים להימתח, אך עדיין לא נכנסנו לתיקון" כך לדברי אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות. "בחדרי העסקאות ניתן לזהות שינוי בכיוון זרימת הכספים. יותר ויותר כספים מופנים אל הדולר האמריקאי ואל הזהב, נכסים אשר נחשבים עדיין כנכסי מקלט, עובדה המצטרפת למתיחות הגיאופוליטית מהמזרח התיכון והמפרץ. במציאות שבה נראה המשך הטיית כספים לנכסי המקלט ייתכן מאוד שנראה שבירה כלפי מטה של רצועת המסחר לרמה של 1890-1960 במדד S&P 500".

המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת בירידות. נראה כי הקונים ממתינים כרגע מחוץ לשוק, נוכח ההסלמה בעיראק בסוף השבוע.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת. המשבר בעיראק העיב על הסנטימנט בפתיחת שבוע המסחר, כאשר ניקיי ביפן ירד ב-1.1%, האנג סנג ננעל ביציבות והבורסה בשנגחאי עלתה ב-0.7% על רקע מאמצי הממשל הסיני להחליש את המטבע המקומי שירד ב-0.4% מול הדולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות