אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חדש ישן לדורי בניה: אסף מור חוזר לנהל את החברה

מנכ"ל חדש ישן לדורי בניה: אסף מור חוזר לנהל את החברה

כשלוש שנים לאחר עזיבת תפקיד המנכ"ל חוזר מור לחברה, בעקבות פרישתו של אריאל חביב ולינסקי. ייכנס לתפקיד ב-15 ביולי. דורי בניה צפויה להימחק מהבורסה במסגרת הצעת רכש שפרסמה החברה האם קבוצת דורי

16.06.2014, 13:59 | יניב רחימי

שנה וחצי בתפקיד מנכ"ל חברת הביצוע בתחום הנדל"ן, דורי בניה, הספיקו לאריאל חביב ולינסקי שהודיע היום (ב') על התפטרותו על רקע ההפסד שרשמה החברה תחת שרביטו ברבעון הראשון של 2014. את וילנסקי יחליף אסף מור שיכנס לתפקיד המנכ"ל בעוד חודש, ב-15 ביולי. 

קראו עוד בכלכליסט

למעשה מור יחזור לתפקיד שמלא בין השנים 2008-2011 בהן כיהן כמנכ"ל דורי בניה. במקביל לאישור המינוי, אישר הדירקטוריון של דורי בניה את תנאי הכהונתו של מור כמנכ"ל שיהנה מדמי ניהול חודשיים שווי ערך לשכר חודשי קבוע ברוטו של 110 אף שקל, וממענקים בהתאם למנגנון שנקבע במדיניות התגמול של דורי בניה. אומדן התגמולים השנתיים הצפויים מגיע ל-2.1 מיליון שקל.

לפיתחו של מור ממתינים שני אתגרים עימם ידרש להתמודד מיד עם כניסתו לתפקיד. ראשית, בצד העסקי, דורי בניה הציגה תוצאות גרועות ברבעון הראשון שהתבטאו בהפסד גולמי של 26 מיליון שקל. ההפסד נגרם בעיקר מהצטברות של הוצאות בלתי צפויות ועליה באומדני עלויות הנדרשות להשלמת מספר פרויקטים. זאת כתוצאה מבעיות הנדסיות עליהן דיווחה דורי בניה, שהתגלו בשלבי הביצוע המאוחרים של אותם פרויקטים.

שנית, מור עשוי להתמודד עם הניסיון של בעלת השליטה, קבוצת דורי, למחוק את דורי בניה מהמסחר בבורסה. לאחרונה פורסמה הצעת רכש למניות דורי בניה בדרך של החלפת מניות עם קבוצת דורי. המועד האחרון לקיבול הצעת הרכש על ידי בעלי מניות המיעוט נקבע ליום חמישי הקרוב, ה-19 ביוני. 

אסף מור אסף מור אסף מור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות