אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הווילה בעתלית של דני דנקנר וגרושתו שווה 8.54 מיליון שקל צילום: עידו ארז, ynet

בלעדי לכלכליסט

הווילה בעתלית של דני דנקנר וגרושתו שווה 8.54 מיליון שקל

כך עולה מחו"ד של שמאית המקרקעין פנינה אבן חן. קומפלקס המגורים שבנוי על השטח כולל אגפי מגורים, מגרש טניס, בריכה ויקב בשטח בנוי של למעלה מ-700 מ"ר ומשתרע על פני שטח קרקע, מוקף חומה, בגודל של למעלה מ-5 דונם

16.06.2014, 15:40 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

הווילה בעתלית של יו"ר בנק הפועלים לשעבר, דני דנקנר, וגרושתו שושנה ויזן שווה 8.54 מיליון שקל. כך עולה מחוות דעת של שמאית המקרקעין פנינה אבן חן שהוזמנה על ידי ויזן ב-2010.

חוות הדעת הוגשה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בחיפה, במסגרת תביעה של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) נגד דנקנר וויזן לפינוי השטח והמבנים שנבנו עליו במשך השנים. הווילה נמצאת על קרקעות חברת המלח, ורמ"י טוענת שהשימוש בקרקע למטרת מגורים נעשה של כדין, ובניגוד לחוזה החכירה.  

קומפלקס המגורים שבנוי על השטח כולל אגפי מגורים, מגרש טניס, בריכה ויקב בשטח בנוי של למעלה מ-700 מ"ר ומשתרע על פני שטח קרקע, מוקף חומה, בגודל של למעלה מ-5 דונם.

השמאית אבן חן שערכה סיור בבית חילקה את חוות הדעת לשווי הקרקע ועלויות הבנייה. בהתחשב בעסקאות שנעשו בקרקעות סמוכות בעתלית, היא מעריכה את שווי הקרקע ב-3.54 מיליון שקל. את עלויות הבנייה והגימור היא מעריכה ב-5 מיליון שקל.

על פי חוות הדעת למבנה שלושה מפלסים. קומת קרקע בהיקף של 384 מ"ר, הכוללת שני אגפים שבהם חדרי מגורים, חדר אורחים, מטבח רחב ידיים, מזווה, חדר טלוויזיה עם רמקולים מובנים בקירות וחדר אוכל. הגימור כולל ריצוף אבן חלילה וחלונות עץ בהזמנה אישית. אבן חן מעריכה את עלות הבניה ב-8,000 שקלים למ"ר, ובסך הכל ב-3 מיליון שקל לקומה.

הווליה של דנקר בעתלית (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן הווליה של דנקר בעתלית (ארכיון) | צילום: אלעד גרשגורן הווליה של דנקר בעתלית (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן

את עלות הבניה במפלס העליון הכולל חדר משפחה, גלריה שבה חדר ביליארד עם שטיחים מקיר לקיר ומערכת הקרנת סרטים וכן שני חדרי אורחים בהיקף 83 מ"ר, מעריכה אבן חן ב-664 אלף שקל. את המרתף שכולל ממ"ד ושטחי אחסנה בהיקף 82 מ"ר היא מעריכה ב-262 אלף שקל. היא סוקרת בחוות הדעת את כלל האבזור בבית הכולל מערכת כריזה היקפית, מערכת חשמל חכם, מערכת שואב אבק, 5 מזגנים מיני מרכזיים ו-4 דוודים.

מלבד מבני המגורים השטח כולל גם בריכה עם ציפוי וניל בגודל 63 מ"ר המוערכת ב-168 אלף שקל. כן כולל השטח שני בתי עץ למסיק זיתים ויקב ליצור יין על אביזריו בשטח כולל של 145 מ"ר, המוערכים ב-190 אלף שקל. שאר השטח בהיקף 5 דונם כולל חצר מרוצפת, מגרש טניס, בוסתן עצי פרי, שני שערי כניסה וגדר היקפית המוערכים בחצי מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות