אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב סלומינסקי לבד: אישר תקנות לתנועה של 20 מיליארד שקל בין קופות גמל צילום: עומר מסינגר

שוב סלומינסקי לבד: אישר תקנות לתנועה של 20 מיליארד שקל בין קופות גמל

לאחר שבשבוע שעבר העביר לבדו 880 מיליון שקל, אישר יו"ר ועדת הכספים, בדיון שבו נכח רק הוא, תקנות על השירותים הפיננסיים לצורך פיקוח על העברת כספים בין קופות הגמל

16.06.2014, 19:44 | רוני זינגר

לאחר שבשבוע שעבר העביר לבדו 880 מיליון שקל בוועדת הכספים, אישר היום (ב') יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי תקנות פיקוח נוספות על השירותים הפיננסיים, בנוסף להסדרה הקיימת המאפשרת את המעבר בין קופות גמל, וזאת לצורך הגברת התחרות.

קראו עוד בכלכליסט

בין התקנות שאושרו - הקלות על מעבר עמיתים בין הקופות, וכן תקנות שסוגרות פרצות מס שנוצרו בעקבות האפשרות להעביר כספים בין הקופות למשל, כך שלא יהיה עוד אפשרי לפצל כספים בקרנות השתלמות לצורך עקיפת תשלום מס.

יו"ר ועדת הכספים, ניסן סלומינסקי. "המהלך נועד לייצר תחרות בשוק קופות הגמל", צילום: עומר מסינגר יו"ר ועדת הכספים, ניסן סלומינסקי. "המהלך נועד לייצר תחרות בשוק קופות הגמל" | צילום: עומר מסינגר יו"ר ועדת הכספים, ניסן סלומינסקי. "המהלך נועד לייצר תחרות בשוק קופות הגמל", צילום: עומר מסינגר

בדיון נכח רק סלומינסקי עצמו, שתמך בתקנות, העלה אותן לאישור הוועדה, וכיוון שהיה לבדו בדיון גם אישר אותן. מדובר בתקנות העוסקות בתנועת כסף בהיקף של כ-20 מיליארד שקל.

מנהל מחלקת קופות גמל באגף שוק ההון באוצר, עבדל גאבר חסדייה, הסביר כי "התקנות מסדירות העברות כספים בין קופות גמל, על מנת לייצור התאמה עם הוראות דין שהשתנו בתחום. בין השאר, התקנות קובעות מנגנון פיצוי לעמיתים בגין עיכובים בהעברת הכספים על ידי הקופה המקבלת. האיחור בהשלמת התהליך פוגע בעמיתים ועל-כן יש לפצותם בגינו. עוד מסדירות התקנות את מנגנון העברת הכספים, הכיסויים הביטוחיים בעת המעבר וכד'. סך העברות הכספים בין קופות גמל במהלך שנת כספים אחת עומד על כ- 20 מיליארד שקל. זאת מתוך שוק של 130 מיליארד שקל".

בתום הדיון אמר סלומינסקי : "המטרה לפשט את הליך העברת הכספים בין הקופות על מנת למקסם את הרווחים של העמיתים ולייצר תחרות בשוק קופות הגמל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
פרט חשוב שחסר בכתבה הוא שמות חברי הועדה שלא טרחו להגיע!
סלומיאנסקי עשה את עבודתו נאמנה. מיהם הניזונים מכספי ציבור ולא טורחים לעשות את עבודתם? הנה התשובה: יושב ראש הוועדה: ניסן סלומינסקי חברי הוועדה רוברט אילטוב מיכל בירן זהבה גלאון גילה גמליאל בועז טופורובסקי אחמד טיבי יצחק כהן זבולון כלפה דב ליפמן יעקב ליצמן שמעון סולומון חמד עמאר אלעזר שטרן עפר שלח סתיו שפיר ממלאי מקום באסל גטאס משה גפני עמרם מצנע אראל מרגלית משולם נהרי אורית סטרוק עיסאווי פריג` אברהים צרצור איילת שקד
התשובה בפנים  |  17.06.14
לכל התגובות