אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקום רביעי: אלי לוי, מור קרנות נאמנות צילום: אוראל כהן

מקום רביעי: אלי לוי, מור קרנות נאמנות

"אני מקפיד להחזיק מרכיב נזילות גבוה"

18.06.2014, 08:47 | ערן סוקול

לקוח רוצה לקנות היום קרן אג"ח - היא טומנת בחובה יותר סיכון או סיכוי?

"תלוי באיזו קרן הלקוח יבחר: לקוחות שבוחרים קרן אג"ח טהורה חשופים לעליית תשואות. לעומת זאת, לקוח שבוחר קרן אג"ח משולבת עם מניות מקבל מוצר מאוזן יותר, שטומן יחס סיכוי־סיכון טוב יותר מקרן טהורה.

לדירוג המלא ליחצו כאן

"אם נראה עליית תשואות בארה"ב כתוצאה משיפור בנתוני המאקרו, גם הרווחיות של החברות עצמן תשתפר - מה שיוביל לעלייה באפיק המנייתי. מנגד, שיפור בתנאי המאקרו ייצור ציפיות להעלאת ריבית מוקדם מהצפוי, מה שיביא לעליית התשואות (שמשמעותה ירידה במחיר האג"ח)".

  , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל   , צילום: עמית שעל

בהנחה שהריבית נשארת נמוכה לזמן ארוך מהצפוי (תחילת/אמצע 2015), איזו השפעה תהיה לכך?

"לסביבת הריבית הנמוכה השפעה מהותית על העדפות הלקוחות, מכיוון שלקוח שבוחר בנכס חסר סיכון כמו מק"מ או קרן כספית רואה כיצד כספו מפסיד ריאלית. לכן אנו צפויים לראות המשך זרימת כספים לאפיקי הסיכון ובעיקר למניות. המרווחים הנמוכים באפיק האג"ח הקונצרניות ותשואות הבסיס הנמוכות מובילים להורדת עלויות המימון של החברות, שימשיכו להראות שיפור בשורה התחתונה".

איך אתה מתכונן ליום שבו השוק שוב יתהפך והכל יתחיל לרדת?

"אני מחזיק מרכיב נזילות גבוה מאוד, ושומר על משך חיים ממוצע של 2–4 שנים בקרנות. גם ההגדלה של הרכיב הממשלתי ואג"ח בנקים יצרה פוזיציה דפנסיבית בקרנות".

מי המנהל שהיית ממליץ עליו והוא לא מבית ההשקעות שבו אתה עובד?

"הייתי ממליץ על אולג פולונובסקי שמנהל את הקרן FOREST אג"ח, קרן עם סטיית תקן נמוכה וניהול השקעות שפחות מונע מטרנדים בשוק. הקרן קיימת זמן רב וניתן לבחון אותה גם מימי המשבר של 2008".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות