אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ניואנס מנהלת מגעים מתקדמים למכירתה לסמסונג

דיווח: ניואנס מנהלת מגעים מתקדמים למכירתה לסמסונג

החברה פיתחה את הטכנולוגיה שמאחורי סירי, יישום ההפעלה הקולית של מכשירי אפל - שככל הנראה ניסתה לרכוש את ניואנס בשנה שעברה. סמסונג כבר הטמיעה מוצרים אחרים של החברה במספר מכשירים, ביניהם טלוויזיות חכמות

17.06.2014, 12:00 | הראל עילם
חברת הטכנולוגיה ניואנס, שפיתחה את טכנולוגיות זיהוי הדיבור עבור סירי של אפל, נמצאת במגעים מתקדמים למכירתה. כך דיווח אמש (ב') "וול סטריט ג'ורנל", שציין בשם את סמסונג כאחת הרוכשות המתעניינות בחברה. בעקבות הדיווחים, שווי המניה זינק ב-9.7%. דוברי החברה סירבו להגיב לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט

לצד סירי המפורסמת, פיתחה ניואנס כלי זיהוי דיבור כיישום דרגון ומערכות ממשק המותקנות במכשירים רפואיים ומכשירי ניווט. החברה מנסה כיום לשפר את מערכת זיהוי הדיבור שלה, כך שתוכל גם לזהות משתמש ספציפי לפי חתימת הקול שלו, לזהות את נימת הקול ואת ההקשר הסביבתי, להבין שיחות מתמשכות ולא רק משפטים בודדים ולגרום לחווית השימוש "להיות יותר טבעית וזורמת" - כך לפי פיטר מהוני, סמנכ"ל השיווק של החברה.

סירי של אפל. פותחה בידי ניואנס סירי של אפל. פותחה בידי ניואנס סירי של אפל. פותחה בידי ניואנס

אם אכן תרכוש סמסונג את ניואנס, צפוי המהלך לפגוע באפל ולקדם את מאמציה של יריבתה הקוריאנית בתחום יישומי ההפעלה הקולית. הטכנולוגיה של ניואנס כבר נמצאת בשימוש בלא מעט מהמוצרים של סמסונג, כולל הטלוויזיות החכמות, טלפונים, טאבלטים וסדרת השעונים החכמים החדשה גיר 2. החברה גם עובדת, בין השאר, עם פנסוניק ונינטנדו. במהלך 2013 התפרסמו מספר דיווחים לפיהם אפל היא שמבקשת לרכוש את ניואנס.

זיהוי שיחות ממושכות ולא רק מילים ומשפטים

לניואנס האמריקאית היה מרכז פיתוח בישראל, לאחר שרכשה ב-2004 וב-2005 את ART ו-Phonetic הישראליות. עם זאת, המרכז נסגר ב-2007. היא מחזיקה במאגר פטנטים משמעותי בתחום זיהוי הדיבור ואף חיזוי טקסט (פונקציית ה-T9 שמשלימה את המילה שהמשתמש כותב בטלפונים וטאבלטים).

למרות שיתוף הפעולה עם אפל, ניואנס דיווחה ברבעונים האחרונים על הפסדים כספיים משמעותיים, והיא גם נאלצה לשנות את המודל העסקי שלה. מאז תחילת 2012, מניית החברה איבדה 42% משוויה. בעל המניות הגדול ביותר הוא המיליארדר קארל אייקן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות