אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 הדברים שגורמים לנו לבזבז זמן בעבודה

10 הדברים שגורמים לנו לבזבז זמן בעבודה

מסתבר שהרשתות החברתיות אינן גוזלי הזמן הגדולים ביותר במשרד, הפסקות עישון במקום טוב באמצע - מהו הגורם העיקרי שפוגע ביעילות בעבודה?

17.06.2014, 16:17 | שירות כלכליסט
נראה כאילו בכל יום אנחנו שומעים על טכנולוגיה חדשה שנועדה לחסוך לנו זמן, להגביר את הפריון בעבודה ולמקסם את הביצועים שלנו. אולם, סקר חדש מגלה שהשימוש בטכנולוגיה הוא למעשה אחד הגורמים המרכזיים הפוגעים בפרודוקטיביות שלנו במשרד.

קראו עוד בכלכליסט

בסקר, שנערך דרך האינטרנט על ידי חברת הסקרים האריס עבור אתר התעסוקה CareerBuilder, ענו 2,138 מנהלי כוח אדם ו-3,022 עובדים במשרה מלאה בסקטור הפרטי, על השאלה "מה גורם לעובדים לבזבז הכי הרבה זמן בעבודה?"

חמישה מבין 10 הגורמים המרכזיים היו קשורים לשימוש בטכנולוגיה.

מחצית מהמעסיקים שהשתתפו בסקר ציינו שליחת הודעות ושימוש בטלפון הנייד כגורם העיקרי שמאט את הפרודוקטיביות של העובדים. 39% ציינו גלישה באינטרנט ו-38% הפנו אצבע מאשימה כלפי המדיה החברתית ספציפית. כרבע מהנשאלים (23%) אמרו כי מיילים מהווים את הסחת הדעת המרכזית של העובדים, בעוד ש-10% העריכו כי העובדים נהיים פחות יעילים כשחבריהם לעבודה מנהלים שיחות טלפון ברמקול.

הפסקת עישון - במקום טוב באמצע, צילום: בלומברג הפסקת עישון - במקום טוב באמצע | צילום: בלומברג הפסקת עישון - במקום טוב באמצע, צילום: בלומברג

רוזמרי האפנר, סמנכ"לית משאבי אנוש ב-CareerBuilder, מציינת כי ההרגלים מבזבזי הזמן האלה לא פוגעים רק בפרודוקטיביות האישית של העובדים, אלא הם עלולים לפגוע באירגון כולו. "כשקיים דפוס של הסחות דעת שנוגס בחלק ניכר מיום העבודה, עלולה להיות לכך השפעה גדולה יותר על הביצוע הכולל", היא מסבירה. "לירידה בפרודוקטיביות עשוי להיות אפקט דומינו, שישפיע לשלילה על ההכנסות, על הקשרים ללקוחות ועל תחומים נוספים".

עם זאת, היא מציינת כי ניתן להימנע מכך. האפנר מציעה לתכנן מראש את יום העבודה וזאת כדי למזער את הסחות הדעת. "אל תקבעו פגישה או תנסחו מייל ארוך אם ביצוע שיחת טלפון או פשוט קפיצה למשרד של אותו עובד יפתרו את הנושא מהר יותר", היא אומרת. "עליכם להיות מודעים לאופן שבו אתם מעבירים את הזמן שלכם".

10 הסחות הדעת הגדולות במקום העבודה לפי דירוג הסקר:

1. טלפון נייד/שליחת הודעות

2. רכילות

3. גלישה באינטרנט

4. מדיה חברתית

5. הפסקות עישון

6. עובדים רעשניים

7. פגישות

8. מיילים

9. שיחות עם חברים לעבודה

10. שכנים לעבודה שמשוחחים בטלפון ברמקול

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות