אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום נכנסת לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית צילום: סיון פרג'

סלקום נכנסת לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית

הטלוויזיה של סלקום צפויה להתבסס בעיקר על צפייה לפי דרישה. בעבר הצהירה סלקום כי היא מתכוונת להציע חבילת טלוויזיה במחיר של כ-100 שקל

17.06.2014, 14:29 | אופיר דור

סלקום הודיעה היום (ג') כי דירקטוריון החברה החליט על כניסת החברה לתחום שירותי הטלוויזיה על גבי האינטרנט (Over the top TV או OTT TV).

קראו עוד בכלכליסט

סלקום מכינה את הכניסה לטלוויזיה מאז 2012, אך זאת נדחתה בכל פעם. כעת מודיעה החברה כי היא צפויה להיכנס בקרוב כשחקן שלישי בתחום ולהתחרות מול yes ו-HOT. 

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

לפי הערכות, דירקטוריון סלקום דן בעבר מספר פעמים בכניסה לטלוויזיה אך החליט שלא לדחות את ההחלטה וכעת לראשונה מקבל שטרן אור ירוק להמשיך בתוכנית. בעבר הצהירה סלקום כי היא מתכוונת להציע חבילת טלוויזיה במחיר של כ-100 שקל , יותר מחצי מהמחיר של חבילת הבסיס שגובות HOT ו-yes כיום.

הטלוויזיה של סלקום צפויה להתבסס בעיקר על צפייה לפי דרישה (VOD) ופחות על העברה של ערוצים ליניאריים מסורתיים. החברה צפויה לנסות לכוון לקהלי יעד ספציפיים למשל צעירים שהתנתקו מ-HOT ו-yes בשל המחיר הגבוה וכרגע אינם מנויים לאף שירות טלוויזיה בתשלום.

מנכ"ל סלקום, ניר שטרן: "החברה תכנס לתחום פעילות חדש ותציע שרותי טלויזיה על גבי האינטרנט ( OTT TV (. כניסה לשוק חדש ורווי, תצריך השקעות ותוספת הוצאות תפעוליות כדי לייצר הכנסות עתידיות . בהתאם למדיניות משרד התקשורת לעודד תחרות בשוק הטלויזיה הישראלי, פתרון ה – OTT TV של החברה יאפשר לנו להציע חלופה אטרקטיבית לשרותי הטלוויזיה המסורתיים בכבלים או בלוויין שמוצעים כיום ע"י קבוצת הוט וקבוצת בזק. שרותי הטלויזיה על גבי האינטרנט הינם סינרגטיים ומשלימים לליבת הפעילות של החברה, יסייעו בשימור לקוחות ויחזקו את מעמדנו כקבוצת תקשורת מובילה בישראל".

שר התקשורת גלעד ארדן בירך על החלטתה של סלקום. "המהלך יקדם את התחרות בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל, ויסייע להוזלת המחיר הגבוה אותו משלם כיום הצרכן הישראלי עבור שירותי טלוויזיה. אנו נסייע ככל האפשר בעידוד ובקידום התחרות בתחום".

ארדן הודיע כי כדי לסייע לסלקום להיכנס לתחום הטלוויזיה הוא מתכוון להעלות כבר בשבוע הקרוב את הצעת החוק שתאפשר הפצה של שידורי העידן פלוס החינמיים על גבי תשתית האינטרנט. כך תוכל סלקום להשתמש בערוצים החינמיים כבסיס לשירותי הטלוויזיה שלה, ולהוסיף על גביהם ערוצים ותכנים נוספים בתשלום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
נטפליקס - 10 דולר לחודש ויש הנחות לסטודנטים. ולה יש גם סדרות מקור מלבד כל שאר
הסדרות שבערוצים האמריקניים הרגילים שהיא מציעה. פה אין שום דרישה לזה, אין באמת גם סיבה. תביאו לנו את הסדרות האמריקאיות שאנחנו אוהבים וסרטים, זה יעלה לכם הרבה פחות כי בעוד נטפליקס מביאה את כמעט כל הערוצים המסחרייםש ם, אנחנו דורשים רק את הטובים. וכמובן, נטפליקס רק פחות מארבעים שח. בקיצור פראיירים נשאר.
זאק , Israel  |  25.06.14
21.
סלקום תופסת טרמפ על עלויות האינטרנט שלנו בלי למצמץ
הוט משקיעה בתשתית כבלים עד הבית שלנו - ועוד ממירים מתוחכמים - יס משקיעה בתשתיות לויין אנטנות וממירים ורק סלקום חושבת שאנחנו צריכים לממן את התשתית שהיא מוכרת לנו עליה את התכנים הממוחזרים - זה כמו להדפיס בבית את העיתון היומי עם הפרסומות שלו ולממן מכיסנו את המדפסת הדיו והנייר. במקום לחבור עם גוף בינלאומי כמו נטפליקס לדאוג לתרגומים מהירים ולספק את הסחורה הכי חמה במחיר קבוע - נשלם לפי צריכה............אני בחיים לא קניתי מיס אפילו סרט אחד אחרי שאני מנוי שלהם מההתחלה.
דניאל , נתניה  |  19.06.14
לכל התגובות