אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל תחלק לבכיריה בונוס של 7 מיליון שקל

הראל תחלק לבכיריה בונוס של 7 מיליון שקל

חברת הביטוח עדכנה את הבונוסים ל־2013, שחושבו בדו"חות על בסיס אומדנים. המנכ"ל המשותף שמעון אלקבץ יוותר על 350 אלף שקל

18.06.2014, 08:31 | רחלי בינדמן

בזמן שהמתח סביב שכר הבכירים במוסדות הפיננסיים מגיע לנקודת רתיחה, בקבוצת הראל משדרים עסקים כרגיל. אתמול פרסמה החברה, שבשליטת משפחת המבורגר, את סכומי המענקים המדויקים שיקבלו בכיריה עבור תוצאות 2013. בדו"חות הכספיים השנתיים של 2013 נקבעו המענקים על בסיס אומדנים בלבד, זאת מכיוון שהפרמטרים לחישוב המענק מבוססים גם על השוואות לתוצאות של חברות מתחרות שלא היו אז בידי הקבוצה.

יאיר המבורגר, יו"ר חברת האחזקות, יקבל מענק של 1.3 מיליון שקל, גדעון אחיו, נשיא הקבוצה, יקבל מענק של 768 אלף שקל, ויואב מנור, דירקטור בחברה ובעלה של נורית מנורה, אחותם של גדעון ויאיר, יקבל מענק של 768 אלף שקל. מישל סיבוני, מנכ"ל חברת הביטוח ומנכ"ל משותף בחברת האחזקות, יקבל מענק של 2 מיליון שקל (לעומת אומדן של 1.98 מיליון שקל שפורסם בדו"חות השנתיים).

שמעון אלקבץ, מנכ"ל משותף בחברה, יקבל מענק של 1.45 מיליון שקל לעומת אומדן של 1.85 מיליון שקל, שפורסם. אמיר הסל, מנהל ההשקעות הראשי, יקבל מענק של 611 אלף שקל (לעומת אומדן של 745 אלף שקל), ושלמה פוקס, משנה למנכ"ל, יסתפק במענק של 291 אלף שקל (לעומת אומדן של 360 אלף שקל). בסך הכל יזכו בכירי הראל למענקים בהיקף כולל של 7 מיליון שקל עבור תוצאות 2013.

המענק השנתי בהראל מחושב על בסיס השוואה לתוצאות של קבוצות הביטוח הגדולות האחרות, ובכלל זה תשואה על ההון ונתונים כמו הערך הגלום של נכסי חברות הביטוח המתחרות. בעת פרסום הדו"ח הכספי היו בידי הראל נתונים המעידים שתנאי הסף שנקבעו בתוכנית התגמול של הראל לתשלום המענקים התקיימו. בפועל, במקרה של אלקבץ לדוגמה, המענק שישולם לו על בסיס הפרמטרים ההשוואתיים האמורים נמוך בכ־350 אלף שקל. כלומר, בהראל היו אופטימיים מהתוצאות שלהם יותר מחברות הביטוח המתחרות.

 

עד סוף יוני אמורה הראל, כמו יתר חברות הביטוח, לפרסם מדיניות תגמול מתוקנת לבכירים שלה על רקע חוזר מדיניות תגמול שפרסמה באפריל המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. בהראל טוענים שתוכנית התגמול שלהם כבר עומדת בהוראות החוזר ושמדובר בשינויים קוסמטיים בלבד.

מישל סיבוני מנכ"ל הראל, צילום: אבשלום שושני מישל סיבוני מנכ"ל הראל | צילום: אבשלום שושני מישל סיבוני מנכ"ל הראל, צילום: אבשלום שושני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות