אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה יקדם את זכויות הקהילה ההומו־לסבית במקומות העבודה צילום: איי אף פי

אובמה יקדם את זכויות הקהילה ההומו־לסבית במקומות העבודה

לקראת הבחירות המתקרבות לסנאט ולקונגרס יצא הנשיא לסיור, שבמרכזו חיזוק הייצור התעשייתי והבעת סולידריות עם המצביעים ההומו־לסביים

17.06.2014, 21:14 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב ברק אובמה יצא אתמול לסיור בן יומיים בארה"ב שבמרכזו קידום חדשנות טכנולוגית וטיפוח הקשרים עם הקהילה ההומו־לסבית.

קראו עוד בכלכליסט

היום ביקר אובמה בסדנה טכנולוגית בעיר פיטסברג שבמדינת פנסילבניה, ואילו היום הוא צפוי להשתתף בערב של הקהילה ההומו־לסבית לגיוס תרומות למפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות לסנאט ולקונגרס שייערכו בנובמבר.

הערב החגיגי ייערך ימים ספורים לאחר שהבית הלבן הודיע על תוכניתו של אובמה לחתום על צו גורף שאוסר על חברות שעובדות עבור הממשל הפדרלי להפלות עובדים על רקע זהותם המגדרית או העדפתם המינית.

הסדנה שבה יבקר אובמה בפיטסברג היא חלק מרשת של סדנאות המעניקות ליזמים טכנולוגיים ולמעצבים כלים לבניית אבות־הטיפוס של המוצרים שהם שואפים לייצר.

הבחירה של אובמה להתמקד בחדשנות טכנולוגית לקראת הבחירות בנובמבר נובעת בחלקה מכך שנושאים אחרים באג'נדה שלו, דוגמת המלחמה בשינוי האקלים וקידום תוכנית ביטוח הבריאות הממלכתית אובמה־קר, אינם זוכים לתמיכת חלק ממועמדי המפלגה הדמוקרטית במדינות השונות.

נוסף על העיסוק בחדשנות הטכנולוגית, בשבועות הקרובים אובמה צפוי לשים דגש על קידום מעמדן של משפחות עובדות, העלאת שכר עובדי ייצור והצורך להקצות תקציבים גדולים יותר לפיתוח תשתיות.

לקראת הסיור הנשיאותי הודיע הבית הלבן שהוא יעניק ליזמים טכנולוגיים הקלות בגישה ליותר מ־700 מתקני מחקר ממשלתיים, ובהם גם מתקנים של סוכנות החלל נאס"א ושל משרד האנרגיה.

כמו כן הודיע הבית הלבן כי הממשל האמריקאי יוציא יותר מ־150 מיליון דולר על קידום מיזם "הגנום של החומרים" — שותפות בין המגזר הפרטי לציבורי שנועדה להאיץ פיתוח חומרים חדשניים שישמשו בתעשייה.

(אילוסטרציה), צילום: בלומברג (אילוסטרציה) | צילום: בלומברג (אילוסטרציה), צילום: בלומברג

לפי דו"ח שפרסם אתמול הבית הלבן, הייצור בארה"ב עלה ב־30% מאז שחזרה הכלכלה האמריקאית לצמוח ב־2010.

כאמור, בניו יורק אובמה ישתתף בערב גאלה לגיוס תרומות של הקהילה ההומו־לסבית, כשברקע הצו שעליו חתם לאיסור אפליה על רקע זהות מגדרית או העדפה מינית בחברות שעובדות עבור הממשל.

הצו החדש עתיד להקיף 14 מיליון עובדים שמקומות ההעסקה שלהם לא אוסרים אפליה מהסיבות הללו.

עם זאת, לאובמה אין סמכות להרחיב את הצו לכל מקומות ההעסקה במשק האמריקאי, וכדי לעשות זאת תידרש חקיקה מצד הקונגרס. בהתחשב בעובדה שמדובר בשנת בחירות ובכך שהרוב בקונגרס משתייך למפלגה הרפובליקנית, שבה יש פלגים שמרניים במיוחד, הסיכויים לכך הם נמוכים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות