אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום בוועדת הכספים: ההקלות שיפגעו בבן־דב צילום: ראלף אלסוונג אביגיל עוזי

היום בוועדת הכספים: ההקלות שיפגעו בבן־דב

הועדה תדון בתקנות המקלות על פירמידות בתקופת המעבר של חוק הריכוזיות -הנוגעות לשתי חברות: פרטנר ואדמה

18.06.2014, 08:53 | תומר גנון, יניב רחימי ורוני זינגר

ועדת הכספים תדון היום בתקנות המקלות על פירמידות בתקופת המעבר של חוק הריכוזיות. מטרת ההקלות למנוע מצב שבו בעל השליטה יאבד את הרוב בדירקטוריון כשישנה שליטה משותפת של "שולט גדול" ו"שולט קטן".

התקנות נוגעות לשתי חברות: פרטנר, שבשליטת חיים סבן (שולט גדול) ואילן בן־דב (שולט קטן), וחברת אדמה, שנשלטת בידי כימצ'יינה (שולט גדול) וכור (שולט קטן).

על פי החוק, על הפירמידות להצטמצם לשתי שכבות בתוך 4–6 שנים. בתקופת המעבר הן יוכפפו להוראות שנועדו למנוע העברת תועלות מהחברה לבעלי השליטה. חשש זה יחמיר בתקופת המעבר, בטרם ייאלץ בעל השליטה למכור או "לקפל" את השכבה בדרך אחרת.

בתקופה זו יורכב הדירקטוריון מרוב שממנה בעל השליטה, אך אינו קשור אליו (בלתי תלוי). חצי מהדירקטורים יהיו חיצוניים, ומינוים טעון רוב מקרב המיעוט באסיפה הכללית.

אישור ההקלה יפגע באילן בן־דב, השותף של חיים סבן לשליטה בפרטנר. ההקלה מונעת שינוי בדירקטוריון באופן שמותיר את הרוב בידי בעל המניות הגדול, סבן. זה יישאר להחזיק בברז חלוקת הדיבידנדים, שלהם משווע בן־דב לשם שירות החוב של סקיילקס למחזיקי האג"ח.

ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת הכספים , צילום: עמית שעל ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת הכספים | צילום: עמית שעל ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת הכספים , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות