אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האינטרנט הגדיל את מכירות H&M: שיא של ארבע שנים בצמיחה רבעונית צילום: בלומברג

האינטרנט הגדיל את מכירות H&M: שיא של ארבע שנים בצמיחה רבעונית

הרווח הנקי של קמעונאית הבגדים הגדולה ביותר באירופה הסתכם ב-870 מיליון דולר וזאת על רקע התרחבות המכירות באינטרנט, והודיעה כי בכוונתה לפתוח עשרה אתרי מכירה מקוונים נוספים בשנה הבאה

18.06.2014, 11:42 | בלומברג

רשת H&M, קמעונאית הבגדים הגדולה ביותר באירופה, דיווחה על הצמיחה הרבעונית החזקה ביותר בארבע השנים האחרונות, זאת על רקע פורמטים חדשים של חנויות והתרחבות במכירות באינטרנט.

קראו עוד בכלכליסט

החברה השבדית דיווחה כי הרווח הנקי עבור שלושת החודשים שהסתיימו במאי טיפס ל-5.81 מיליארד קרונה (870 מיליון דולר). תחזיות האנליסטים ציפו לרווח של 5.63 מיליארד קרונה. בנוסף, בחברה ציינו כי המכירות ביוני נהנו מנתוני מפתיחה טובה.

החברה משקיעה כעת בהתרחבות גיאוגרפית, פורמטי מכירות חדשים ומכירות באינטרנט, זאת לנוכח התגברות התחרות מקמעונאים מקוונים כמו אסוס ורשתות מוזלות, ביניהן פרימרק הבריטית. החברה ציינה עוד היום כי בכוונתה לפתוח 10 חנויות מכירה מקוונים חדשים בשנה הבאה, זאת בנוסף לפתיחת 375 חנויות השנה.

H&M. החברה משקיעה בהתרחבות גיאוגרפית, פורמטי מכירות חדשים ומכירות באינטרנט, צילום: בלומברג H&M. החברה משקיעה בהתרחבות גיאוגרפית, פורמטי מכירות חדשים ומכירות באינטרנט | צילום: בלומברג H&M. החברה משקיעה בהתרחבות גיאוגרפית, פורמטי מכירות חדשים ומכירות באינטרנט, צילום: בלומברג

"התוצאות הרבעוניות תומכות בתחזית ההכנסות השנתית, ומצביעות לעבר שלב מואץ בהשקת חנויות מקוונות", הגיב האנליסט ריצ'רד אדוורדס סיטיגרופ בלונדון.

החברה הודיעה גם כי היא מתכוונת להרחיב את מגוון הנעליים שהיא מציעה למכירה בחנויות נבחרות. הקולקציה תימכר בתשע מדינות ובשווקים מקוונים במחצית השנייה של השנה.

בשבוע שעבר הודיעה החברה כי ההכנסות, לא כולל מע"מ, עלו ב-20% ל-37.8 מיליארד קרונה. גם היריבה הגדולה, אינדיטקס שבבעלותה רשת זארה, דיווחה החודש כי הרווח הנקי עבור הרבעון הראשון הפיסקאלי עקף את תחזיות האנליסטים, על רקע הסתמכות על הצמיחה במכירות באינטרנט.

המניות של H&M עלו ב-0.7% ל-293.7 קרונה במסחר היום בבוקר בשטוקהולם, כך שהירידה מתחילת השנה צומצמה ל-0.9%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות