אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסמארטפון חוזר מהפנסיה איור: מורן ברק

מדריך כלכליסט

הסמארטפון חוזר מהפנסיה

להתריע מפני כניסה של זרים לבית, לעקוב אחר השינה של התינוק ולתרום את כוח המחשוב לפתרון בעיית ההתחממות הגלובלית. כלכליסט מציג שבעה שימושים מפתיעים לסמארטפון הישן ששוכב במגירה

18.06.2014, 11:46 | עומר כביר

הסמארטפון הוא החבר הטוב ביותר שלנו — עד שאנחנו קונים סמארטפון חדש, והישן מושלך אחר כבוד לפח האשפה הקרוב, נמכר בלוחות יד שנייה או נטמן במגירה ונשכח. אבל גם סמארטפון שאינו ראוי עוד להיות בן לוויה יומיומי יכול להיות מכשיר שימושי מאוד, ולגרוטאה הישנה — שלרוב נקנתה לפני שנתיים — יכולים להיות מגוון שימושים מפתיעים.

קראו עוד בכלכליסט

1. מערכת אבטחה לגילוי פריצות

סמארטפון ישן שמוצב במקום הנכון יכול לשמש כמערכת אבטחה ביתית שמנטרת את הפעילות בבית כשאתם לא נמצאים. אפליקציות כמו Salient Eye, שמיועדת למכשירי אנדרואיד, הופכת את מצלמת הסמארטפון למצלמת אבטחה שמגיבה לכל תנועה חשודה. הציבו את המכשיר בנקודת תצפית ראויה, הפעילו את האפליקציה, וברגע שמצלמת המכשיר תזהה תנועה היא תשמיע צליל מרתיע. כמו כן, האפליקציה תשלח לכם מייל או הודעה עם תמונות הפורצים.

גם המכשיר הישן יכול עדיין להביא תועלת, איור: מורן ברק גם המכשיר הישן יכול עדיין להביא תועלת | איור: מורן ברק גם המכשיר הישן יכול עדיין להביא תועלת, איור: מורן ברק

2. מוניטור למעקב אחר התינוק

במקום להשקיע מאות שקלים בציוד ניטור לחדר הילדים, אפשר לנצל את יכולות הסמארטפון הישן ולהפוך אותו לכלי שעוקב אחר הפעילות בעריסה. אפליקציות כמו Baby Monitor לאנדרואיד הופכות את המכשיר למוניטור תינוקות, ומתריעות בהודעה או בשיחה אם התינוק בוכה. כמו כן, כשמופעלת האזעקה יכולה האפליקציה לצלם את התינוק ולשלוח את התמונה למייל שהוגדר מראש, לנהל יומן שינה של התינוק ועוד. אפליקציית Baby Monitor 3G לאייפון ולאייפד של אפל מציעה יכולות דומות, בתוספת אפשרות לצפות בתינוק בשידור חי.

הרחבה למקלדת של המחשב הנייד הרחבה למקלדת של המחשב הנייד הרחבה למקלדת של המחשב הנייד

3. מרכז מדיה מתקדם לרכב

מכשיר ישן הוא פתרון מושלם לבעיית ההאזנה למוזיקה ברכב: הצלילים שמלווים את הנסיעה כבר לא תלויים במה שמשודר ברדיו או בשירים שמצויים על הסמארטפון של הנהג, אלא שמורים כולם על מכשיר אחד, שכולל את מה שכל המשפחה אוהבת. את המכשיר אפשר לחבר באופן קבוע לרכב (בכלי רכב שתומכים בכך) או לשדר אל הרדיו באמצעות משדר FM שניתן לרכוש תמורת דולרים בודדים באתרים כמו דיל אקסטרים. רוצים להשקיע קצת יותר? כרטיס סים עם תוכנית גלישה יאפשר לכם להתחבר למגוון שירותי רדיו וסטרימינג, ולהאזין למגוון עצום של שירים ותחנות מכל העולם.

4. סטרימר מהמחשב לטלוויזיה

 

גם בלי כרטיס סים, הסמארטפון שלכם עדיין יכול להתחבר לרשת ה־WiFi הביתית. אפליקציה כמו Twonky, שזמינה הן לאייפון והן לאנדרואיד, תאפשר לכם להפוך אותו לשרת מדיה עוצמתי שמאפשר להזרים תכנים מהמחשב לטלוויזיה ולשלוט בהם באמצעות המכשיר. כל מה שצריך הוא מחשב וסמארטפון שעליהם מותקנת התוכנה של Twonky, וטלוויזיה עם יכולות WiFi ותמיכה בתקן DLNA (מרבית הטלוויזיות החכמות הקיימות). באמצעות הסמארטפון תוכלו להזרים ישירות לטלוויזיה תכנים ששמורים על המכשיר או לשלוט בתכנים שמוזרמים מהמחשב. הליך ההתקנה עצמו לא קצר אך גם אינו מורכב במיוחד. באתר החברה ניתן למצוא הסברים מפורטים וסרטוני יוטיוב שמסבירים איך ניתן לבצע את התהליך.

5. שלט רחוק חכם לטלוויזיה

הסמארטפון הישן יכול להוות תחליף מצוין לשלט הטלוויזיה המגושם, ובעלי מכשירי אנדרואיד יכולים לנצל את יכולות המכשיר כדי לשלוט על הטלוויזיה החכמה דרך ממשקים נוחים וניתנים להתאמה אישית. ליצרניות הטלוויזיות הגדולות כמו סמסונג ו־LG יש אפליקציות רשמיות שתומכות ברוב הדגמים שלהן, ואפליקציות כמו Easy Universal TV Remote תומכות במגוון דגמים נוספים.

6. הרחבה למקלדת של המחשב הנייד

המחשבים הניידים של היום הם קטנים, קלים וניידים. הנוחות הזו באה במחיר מסוים: מקלדות קטנות שלא כוללות את לוח המספרים הנוח משמאל. אם אתם מרבים בחישובים על המחשב הנייד ומתגעגעים לנוחות של ה־Numpad, תוכלו להפוך את הסמארטפון הישן לאחד כזה. אפליקציה כמוNumPad – Wireless Numeric Keypad לאייפון תאפשר לכם לחבר את הסמארטפון למחשב ותהפוך את המסך שלו ללוח מקשים נוח. אפליקציה אחרת כמו RemoteDroid לאנדרואיד תהפוך אותו למשטח מגע נוסף, שאותו תוכלו למקם בצורה נוחה יותר מאשר בתחתית המקלדת ולהשתמש בו כתחליף לעכבר.


7. כלי עזר במציאת פתרון למחלות

לסמארטפון ולטאבלטים יש כוח מחשוב עצום שלא מנוצל כלל כשהם שוכבים במגירה. למה לא לתרום את העוצמה הזו למטרה טובה? אפליקציית BOINC של אוניברסיטת ברקלי לאנדרואיד מנצלת כוח מחשוב של מכשירי מובייל לצורך ביצוע חישובים מורכבים הדרושים לפתרון מגוון בעיות בתחומים כמו התחממות גלובלית, מחלות, איתור פולסארים ועוד. האפליקציה עובדת גם עם מכשירים שבשימוש שוטף, אבל צריכת הסוללה שלה עלולה להעיב על חוויית השימוש. מנגד, מכשיר ישן שמחובר באופן קבע למקור חשמל לא יסבול מבעיה זו, ויסייע במקצת להפוך את העולם למקום טוב יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות