אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שורת הביוגרפיה בטוויטר תעלה לשחקן הפוטבול 5 מיליון דולר

שורת הביוגרפיה בטוויטר תעלה לשחקן הפוטבול 5 מיליון דולר

ג'ימי גרהאם מניו אורלינס סיינטס עשוי לשלם ביוקר על כך שהגדיר את עצמו ברשת החברתית כ'טייט אנד' ולא כ'ווייד רסיבר'

18.06.2014, 16:15 | שירות כלכליסט

ג'ימי גרהאם מניו אורלינס סיינטס מליגת הפוטבול של ארה"ב (NFL) צפוי לאבד 5 מיליון דולר בגלל שורת הביוגרפיה שלו בטוויטר.

סטיבן ברבנק, שצוין בהסכם העבודה הקיבוצי ב-2011 כמיישב חלק מהמחלוקות, יקשיב לטיעונים שלו ושל קבוצתו ויקבע האם גרהאם שימש בתפקיד הוייד רסיבר (WR) או הטייט אנד (TE) - זה יקבע לטובת צרכי franchise tagging - או בשפה פשוטה: יקבע כמה הוא שווה לקבוצה שלו. 

קראו עוד בכלכליסט

גראהם. שימו לב מה אתם כותבים על עצמכם גראהם. שימו לב מה אתם כותבים על עצמכם גראהם. שימו לב מה אתם כותבים על עצמכם

מדובר בתהליך מורכב ביותר. ל-NFL יש ערימה של "ראיות", שאמורות לעזור לסיינטס לחסוך בסביבות 5 מיליון דולר על חשבון גראהם. בפוטבול התפקיד קובע את גובה המשכורת המקסימלית ולכן לסיינטס יש אינטרס שגראהם יחשב כטייט אנד, תפקיד "זול" יותר מווייד רסיבר. תג המחיר המוצמד לתפקיד הטייט אנד עומד על 7 מיליון דולר, בעוד שרסיבר מקבל 12.3 מיליון דולר. גרהאם הוביל את טבלת הליגה עם 16 תפיסות לטאצ'דאון  ב-2013. אם כי 86 התפיסות שלו ו-1,215 יארד, השאירו אותו מחוץ לעשירייה הפותחת בשי הקטגוריות הללו.

בין הטיעונים של הליגה: ג'ימי גרהאם נפגש בחדר של שחקני ה-TE, הוא מתארגן עם שחקני ה-TE והגדיר עצמו בטוויטר כ-TE.

. השבוע מתחיל מחנה האימונים המקוצר וכן הבוררות של ג'ימי גרהאם, שבה יוחלט האם הוא יתויג בתפקיד ווייד רסיבר ויזכה בשכר של 12 מיליון דולר או בתפקיד של טייט אנד ויזכה בשכר של 7 מיליון דולר.  

מבחינת ליגת הספורט העשירה בתבל כל מקרה ג'ימי גראהם הוא תעודת עניות. ל-NFL כבר יש את ההסכם הקיבוצי הידידותי ביותר לקבוצות, שכולל חוזים לא מובטחים (non-guaranteed contracts). וכעת הם מעדיפים ללכת לבוררות עם אחד הכוכבים הגדולים של הליגה רק כדי לחסוך 5 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות