אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
6 שנות מאסר לאורי לופוליאנסקי בפרשת הולילנד צילום: שאול גולן

6 שנות מאסר לאורי לופוליאנסקי בפרשת הולילנד

השופט דוד רוזן אמר כי הוא נוטה להקל בעונשו של ראש העיר ירושלים לשעבר, שחולה בסרטן, אבל גזר עליו עונש זהה לזה של קודמו בתפקיד, אהוד אולמרט. סנגוריו: מאסר יוביל לסכנת חיים

19.06.2014, 09:06 | נעמה כהן פרידמן, ynet

הוא אמר כי נוטה להקל בעונשו - אך גזר עליו שש שנים בכלא: חודש ושבוע אחרי ששופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן גזר שש שנות מאסר על אהוד אולמרט בפרשת הולילנד, החליט אותו שופט לגזור עונש זהה גם על יורשו של אולמרט בראשות עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, לאחר שהרשיע אותו בלקיחת שוחד.

קראו עוד בכלכליסט

לופוליאנסקי, שחולה בסרטן, אושפז בתחילת החודש בבית החולים הדסה עין כרם בבירה ולכן השופט רוזן דחה את הכרעת הדין להיום. כבר בשלב הטיעונים לעונש פנה השופט לנציגי התביעה והודיע להם כי הוא נוטה להקל בעונשו של לופוליאנסקי וציין כי הוא שוקל לא לשלוח אותו לכלא. רוזן הסביר אז כי יש להתחשב במצבם הבריאותי של השניים ובכך שלא נטלו שוחד לכיסם הפרטי. 

 , צילום: שאול גולן צילום: שאול גולן  , צילום: שאול גולן

במהלך הדיון בתחילת החודש ציין התובע כי אין מניעה לשלוח את לופוליאנסקי לכלא. לדבריו, "אין מניעה ממאסרו בשב"ס. יש תנאים ההולמים את מצבו הרפואי. אסירים במצבו נמצאים בקרבת בית החולים אסף הרופא. הוא יקבל את הטיפול הרפואי וצרכיו ימולאו.

יש אסירים נוספים שסובלים מסרטן ומקבלים טיפול לפי הצורך. לקחנו גם את השיקולים הנוספים נוכח התרומה שלו לקהילה ולכן נבקש את החלק התחתון של הענישה".

סנגוריו של לופוליאנסקי, עורכי הדין עמוס ון אמדן ושלומית הראל-שוורץ, אמרו בדיון כי חוות הדעת הרפואיות הן מסמכים ביורוקרטים וחסרים. לטענתם, מאסר בפועל יוביל לסכנת חיים.

בחודש שעבר גזר השופט רוזן את עונשיהם של שאר המורשעים בפרשה: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נידון לשש שנות מאסר, ראש לשכתו לשעבר שולה זקן נשלחה בהסדר טיעון ל-11 חודשי מאסר, על מהנדס העיר ירושלים לשעבר אורי שטרית נגזרו שבע שנות מאסר ועל מאיר רבין, עוזרו האישי של עד המדינה בפרשה, נגזרו חמש שנות מאסר. כמו כן נגזרו מאסרים של שלוש שנים וחצי על סגן ראש העיר לשעבר אליעזר שמחיוף ועל איש העסקים הלל צ'רני, ומאסרים של שלוש שנים על אנשי העסקים דני דנקנר ואביגדור קלנר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
שופט כהה חושים
עונש שמראה שהשופט איבד את חוש המידה בעת ששהה בכנס לשכת עורכי הדין באילת וזכה שם לאור זרקורים שמעוות את חוש המישוש . איסוף כסף בדרך לא חוקית למוסד צדקה היא עבירה אבל האם בנסיבות הקונקרטיות- אפילו נתעלם ממחלתו- זה הוא המקרה להכניס לאיש עונש כזה על איסוף כסף שהולך לגמילות חסדים ציבורי?!
יוסף גלילי , רח בלפור חיפה  |  21.06.14
12.
בשביל לדקלם את החוק מספיק מחשב
מטרת השופוט אינה רק לדעת איזה חוק מתאים לאיזה מצב. בשביל זה אפשר לשים כמה מחשבים שיעלו הרבה פחות מהשופטים. מטרת השופט היינה להבין מה היה רצון המחוקק במקרים מיוחדים אשר ברור שאינם המקרה הקלאסי אשר בשבילו המחוקק קבע את אשר קבע. ולעניות דעתי ולעניות כל מי שהצדק נר לרגליו ודאי שלמקרה של לופיאנסקי המחוקק לא התכוון ומכיון שהשופט טעה בשיקול דעת זה ראוי להעמיד מחשב במקומו.
בנימין  |  22.06.14
10.
מדינת סדום. זה מראה מלוטשת המראה לנו מה ומי אנחנו.
בושה, זה לזעוק לשמים, כולם צודקים, אבל האיש החולה והטוב הזה לא קיבל שקל לכיסו והוא מרצה יותר מאסר מאהוד אולמרט האיש הזה הקים את ארגון החסד הממוסד הכי יעיל בעולם באלטרואיזם הכי טהור שקיים. האיש לא קיבל לכיסו שקל שחוק. האיש חולה במחלה חמורה. כעת מגיע נציג הצדק המוחלט, שיכור מחמשת דקות התהילה שזכה להם בתקשורת, ומתפלמס על יכולתו לרצות את עונשו? באיזה משטר אנחנו חיים? האם יש עוד צדק וחמלה בחברה שלנו? אין יותר הגיון בריא של שכל אנושי ישר? או אולי הוא משלם את מחיר העליהום על החרדים? שמעו קציני סדום, האזינו עם עמורה..."
פרופסור , מקגונגל  |  20.06.14
9.
לאן נעלמה החמלה הטבעית והאנושית?
כאחד שנזקק פעם לשירותי יד שרה, נחשפתי לעשיה האדירה בשביל האחר, עם פרסום מינימלי בלבד. אורי הוא משוגע על עשיה למען האחר. השגעון הזה הוביל אותו למחוזות שלא מתאימים לו. איך אפשר לתת לו עונש כמו של אולמרט?? פשוט אטימות. וזה עוד לפני שדברנו על מחלתו של אורי היקר.
דן , שרון  |  20.06.14
לכל התגובות