אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי ממליצה לאשר את המענק ליו"ר דיסקונט צילום: אוראל כהן

אנטרופי ממליצה לאשר את המענק ליו"ר דיסקונט

חברת הייעוץ משנה את המלצותיה בעקבות מתווה הבונוס החדש שהציג הבנק במסגרתו יזכה יוסי בכר למענק של 1.5 מיליון שקל

19.06.2014, 16:50 | תומר ורון
אנטרופי משנה את המלצותיה בעקבות מתווה הבונוס החדש שהציג השבוע דיסקונט: חברת הייעוץ שהתנגדה לבונוס שנתי של 2.16 מיליון שקל ממליצה למוסדיים לאשר את המענק השנתי החדש של יו"ר הדירקטוריון יוסי בכר שיעמוד על 1.5 מיליון שקל.

בתחילת השבוע הודיע בנק דיסקונט כי ידחה את האסיפה שתוכננה להתקיים השבוע מאחר ואנטרופי הביעה את התנגדותה למענק של 2.16 מיליון לאור הביצועים החלשים של דיסקונט בשנת 2013. בדיסקונט חששו כי ללא המלצת אנטרופי האסיפה תכשיל את המענק ולכן החליטו לדחות את האסיפה והחלו לקיים מגעים עם המוסדיים ועם אנטרופי באמצעות עו"ד דוד חודק.

יוסי בכר יו"ר דיסקונט, צילום: אוראל כהן יוסי בכר יו"ר דיסקונט | צילום: אוראל כהן יוסי בכר יו"ר דיסקונט, צילום: אוראל כהן

השיחות מאחורי הקלעים ככל הנראה נשאו פרי שכן אנטרופי היום ממליצה למוסדיים לאשר את המתווה המופחת של הבונוס וזאת למרות שדיסקונט אינו עמד ביעדיו השנתיים והציג את התשואה להון החלשה במערכת ואת יחס היעילות הגרוע ביותר בעקבות סעיף הוצאות מנופח.

"במהלך השיח שניהלנו מול נציגי הבנק נמסר כי דירקטוריון והנהלת הבנק רואים בהצלחתו של הבנק לעמוד בדרישות ההון של בנק ישראל בשנת 2013 תוך הימנעות ממכירת דיסקונט ניו יורק כהישג משמעותי של הנהלת הבנק והדירקטוריון", נכתב בהמלצה החדשה של אנטרופי. "השגת יעד זה, תוך כדי מימוש נכסי סיכון בשל הגבלות רגולטוריות ושמירה על היציבות ההונית הייתה מאתגרת לכשעצמה".

בהמלצתה הקודמת שפרסמה אנטרופי נכתב: "אנו מתרשמים כי יעדי המטרה שנקבעו ליו"ר הדירקטוריון ובפרט ביחס למדד היעילות של הבנק אינם תואמים את אסטרטגיית הבנק שהנה להבנתנו עמידה בתהליך התייעלות משמעותי בשנים הקרובות. התוצאות מעידות על היחלשות בצד היעילות התפעולית של הבנק, ויתרה מכך יעדי ההתייעלות בפועל ל־2013 אף היו כאמור גבוהים מהיעד שנקבע".

על פי תחשיבי חברת הייעוץ שממליצה לאשר את המענק המופחת עולה כי בכר זכה ב-0% מהמענק בגין מדדי היעילות, זיכוי של 60% בעמידתו במדד המעריך את תפקודו באופן כללי ועמידה של 70% בעמידה ביעד ההכנסות התפעוליות וזיכוי של 100% בגין עמידה ביעד התשואה לנכסי הסיכון.

אסיפת בעלי המניות במועדה החדשה תתכנס ב-29 ביוני ובה המוסדיים יידרשו להכריע האם הם מקבלים את המלצת אנטרופי על אף הביצועים החלשים שבנק דיסקונט הפגין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות