אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות והמעסיקים: 3% מהעובדים בכל חברה יהיו בעלי מוגבלויות צילום: עמית שעל

ההסתדרות והמעסיקים: 3% מהעובדים בכל חברה יהיו בעלי מוגבלויות

ההסכם יחול על כל המעסיקים החברים בלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ולהם מעל 100 עובדים; שר הכלכלה יידרש להרחיבו על כלל המעסיקים במשק

19.06.2014, 20:07 | מיקי פלד

כל מעסיק במשק יצטרך לדאוג להעסקה הולמת של בעלי מוגבלויות בשיעור של 3% לפחות מכוח האדם - ך עולה מטיוטת הסכם שאמורה להיחתם בשבוע הבא בין ההסתדרות ללשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

מי שהובילו את המהלך הם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וראש לשכת בעסקים הקטנים והבינוניים אהוד רצאבי. השניים עובדים על ההסכם מזה כשנתיים.

על פי הטיוטה, ההסכם יחול על כל המעסיקים החברים בלשכת התיאום ולהם מעל 100 עובדים, והוא ייכנס לתוקף במידה ושר הכלכלה, נפתלי בנט, יחתום על צו הרחבה שמחיל אותו על כל המעסיקים במשק, גם אם אינם חברים בלשכת התיאום.

בשלבים מאוחרים יותר ייחתם ההסכם לגבי מעסיקים קטנים ובינוניים.

אהוד רצאבי, צילום: נמרוד גליקמן אהוד רצאבי | צילום: נמרוד גליקמן אהוד רצאבי, צילום: נמרוד גליקמן

על פי הטיוטה, בתוך שנה יצטרכו מעסיקים להגיע לשיעור של 2% ובתוך שלוש שנים לשיעור של 3%. ההסכמים בין ההסתדרות למעסיקים נוגעים כמובן למגזר הפרטי בלבד ולא למגזר הציבורי.

על פי הלמ"ס, רק 48% מבעלי המוגבלויות מועסקים כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תקלה רצינית: ממתי ההסתדרות דואגת לחלשים?ההסתדרות כשמה כן הוא:
אמורה לדאוג למסודרים! יש לה מסורת של עשרות שנים בלדאוג למפוטמי הנמלים, חח"י, הרכבת דומיהן.. ז"א, לכאלה שההטבות שלהם מגיעות ע"ח הקופה הציבורית. למרות שהצעד הזה נחמד וחשוב, הוא שולי לגמרי! ניראה אותה דואגת לעובדי הקבלן, למאבטחים ששודדים אותם כל יום מחדש... מדובר בעשרות אלפי עובדים שרובם לא מקבלים זכויות בסיסיות כמו שעות נוספות, עבודת משמרות ועוד.
איציק  |  20.06.14
לכל התגובות