אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק הנדל"ן בסין מתקרר, וגובר החשש מקריסת חברות במדינה

שוק הנדל"ן בסין מתקרר, וגובר החשש מקריסת חברות במדינה

לפי הערכות, קרנות הנאמנות בתחום הנדל"ן ייאלצו לשלם ב-2015 החזרים בסך 32.7 מיליארד - כמעט כפול ממה ששילמו השנה; "חדלות פירעון של הלוואות קרנות הנאמנות תעלה באופן משמעותי"

20.06.2014, 19:12 | בלומברג

קרנות הנאמנות בתחום הנדל"ן בסין צפויות לעמוד בשנה הבאה בפני רמת שיא של החזרי תשלומים, זאת על רקע התקררות שוק הנדל"ן במדינה. הדבר גורר התגברות של ספקולציות בקרב קרנות האג"ח לגבי קריסה של חברות לפיתוח נדל"ן במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

הקרנות המזרימות כספים ממשקיעים פרטיים בעלי הון לחברות בנייה קטנות המתקשות לגייס הון ממקורות אחרים, יצטרכו לשלם למשקיעים החזר של 203.5 מיליארד יואן (32.7 מיליארד דולר) ב-2015 - כך על פי חברת המחקר הסינית "יוז טרסט" (Use Trust).

בייג בייג'ינג | צילום: אי פי איי בייג

סכום זה הוא כמעט כפול מהתשלום של 109 מיליארד יואן שקרנות אלו יאלצו לשלם למשקיעים השנה. על פי נתונים של יוז טרסט, שוויים של מוצרים החדשים שהונפקו על ידי הקרנות צנח הרבעון ל-40.7 מיליארד יואן - רמת הנפקה הנמוכה ביותר מזה שנתיים.

"חדלות פירעון של הלוואות קרנות הנאמנות תעלה באופן משמעותי. זה לא יהיה מפתיע אם עוד חברות נדל"ן סיניות יקרסו. מדובר בחברות הסובלות ממכירות חלשות, חברות שרכשו באגרסיביות קרקעות בשנה שעברה ומימנו את הרכישות באמצעות חוב אך אין להן גישה לשוקי ההון. חברות אלו יסבלו הרעה בלחצי תזרים המזומנים", אמרה פיונה צ'ונג, ראש מחלקת אשראי לאסיה בחברת ניהול הנכסים מנולייף (Manulife Asset Management).

על פי בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס, תעשיית הנדל"ן בסין היא גורם הסיכון הגדול ביותר לטווח הקצר לצמיחתה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. זאת לאחר שבחודש שעבר צנחו מחירי הבתים ברוב הערים בשיעור הגדול ביותר מזה שנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות