אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: פשרה עם פריגו וקטלנט בנוגע לשיווק משאף ה-ProAir

טבע: פשרה עם פריגו וקטלנט בנוגע לשיווק משאף ה-ProAir

שתי החברות יוכלו להכניס גרסאות גנריות של המשאף בהיקף מוגבל בדצמבר 2016 ועד יוני 2018, ואז יוכלו השתיים לשווקו ללא הגבלות

20.06.2014, 19:04 | ניר צליק
טבע, חברת התרופות הישראלית, הגיעה להסכם עם פריגו וקטלנט לפיו הן יכניסו גרסאות גנריות בהיקף מוגבל למשאף ה-ProAir  החל בדצמבר 2016 ועד יוני 2018, ואז יוכלו השתיים לשווק את המשאף ללא הגבלות. היקף המכירות של המשאף ברבעון הראשון הסתכם ב-114 מיליון דולר, עלייה של 30% לעומת הרבעון המקביל.

שתי החברות עירערו על תקפות הפטנטים של טבע על המשאף בארצות הברית, ואם היו מצליחות להוכיח כי הפטנטים אינם ברי תוקף, הן היו זוכות לבלעדיות של כחצי שנה ההשקת המשאף. המשאף מספק טיפול לבעיות נשימה הנובעות מאסטמה וממחלת החסימה הכרונית של הריאות.

משמעות הסדר הפשרה היא שטבע תוכל להמשיך וליהנות מרווחיות גבוהה יחסית על המשאפים עד יוני 2018, גם אם היא תרד במידת מה לעומת הרווחיות הנוכחית, על רקע הכניסה של הגרסאות הגנריות בדצמבר 2016. אחרי יוני 2018 צפויה רמת הרווחיות של טבע על המשאפים לרדת בצורה משמעותית יותר.

המנכ"ל ארז ויגודמן, צילום: ראובן קפוצ המנכ"ל ארז ויגודמן | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי המנכ"ל ארז ויגודמן, צילום: ראובן קפוצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות