אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסט של גוגל קונה את דרופקאם תמורת 555 מיליון דולר

נסט של גוגל קונה את דרופקאם תמורת 555 מיליון דולר

חברת נסט (Nest) האמריקאית, חטיבה עצמאית בתוך גוגל, הודיעה באופן רשמי על כוונתה לרכוש את יצרנית מצלמות האבטחה. בתחילת השנה גוגל רכשה את נסט תמורת 3.2 מיליארד דולר

21.06.2014, 13:12 | הראל עילם

חברת נסט (Nest) האמריקאית, חטיבה עצמאית בתוך גוגל, הודיעה באופן רשמי במהלך סוף השבוע על כוונתה לרכוש את יצרנית מצלמות האבטחה דרופקאם (Dropcam) תמורת 555 מיליון דולר במזומן. הדיווחים המוקדמים על העסקה הופיעו לפני כחודש.

בתחילת השנה, גוגל רכשה את נסט - חברה המתמחה בפיתוח פתרונות מעוצבים היטב לבית חכם, כגון טרמוסטטים וגלאי עשן חכמים - תמורת 3.2 מיליארד דולר, אחת מהעסקאות הגדולות ביותר בהיסטוריה של גוגל. ענקית החיפוש מקווה להשתמש בנסט על מנת להפוך לאחת מהחברות הגדולות ביותר בשוק אינטרנט הדברים והבית החכם, ולמנף את אנדרואיד להיות מערכת ההפעלה הדומיננטית בשוק.

במסגרת העסקה, נסט המשיכה לתפקד כחברה עצמאית ונפרדת מגוגל, ושמרה על המותג שלה. בתחילת דרכה, נסט דווקא הייתה קרובה יותר לאפל - עובדיה הראשונים באו מאפל, היא שמרה על קו העיצוב הנקי של החברה הפופולרית, ומוצריה תוכננו לעבוד בעיקר עם מכשירי iOS.

תקנון השימוש של נסט אוסר עליה לחלוק את המידע הפרטי של המשתמשים אם אף חברה אחרת, כולל גוגל. בהודעה הרשמית, נסט אמרה כי דרופקאם תאמץ את מדיניות הפרטיות שלה, וכי המידע ממצלמות המשתמשים לא תשותף עם חברת האם הרעבה למידע. נסט גם התחייבה לא לכלול כל פרסומות במוצריה.

במסגרת העסקה, נסט תשלב את הטכנולוגיות והמצלמות של דרופקאם בתוך מוצריה. כיום, דרופקאם מייצרת מצלמות אבטחה בייתיות גדולות ופשוטות יחסית, כאשר היתרון הגדול שלה היא מערכת ניהול בית חכם מקוונת המאפשרת למשתמש לצפות בכל מצלמה מכל מקום דרך שרת הענן של החברה. המצלמות יכולות להתחבר לנתב דרך רשת ויי-פיי, ללא צורך במחשב או מערכת ניהול יקרה.

ניתן להניח כי בעתיד מכשירי נסט יכללו את המצלמות הזעירות של דרופקאם, והלקוחות יוכלו לצפות בנעשה בביתם תחת אותה מערכת המאפשרת להם לנהל מרחוק את מוצרי החברה, לשלוט בטמפרטורת הבית, וכו'.

דרופקאם הוקמה ב-2009, ומאז גייסה 48 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון קליינר-פרקינס, אקסל ומנלו.

 , צילום מסך: Google צילום מסך: Google  , צילום מסך: Google

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות