אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חרם נגד קטרפילר, HP ומוטורולה: "מסייעות לישראל בדיכוי הפלסטינים" צילום: בלומברג

חרם נגד קטרפילר, HP ומוטורולה: "מסייעות לישראל בדיכוי הפלסטינים"

אחד הגופים הגדולים של הכנסיה הפרוטסטנטית בארה"ב החליט למשוך את השקעותיו מהחברות: "קטרפילר מספקת בולדוזרים שהורסים את הבתים של הפלסטינים, מוטורולה מספקת ציוד מעקב להתנחלויות"

21.06.2014, 15:17 | שירות כלכליסט

לקבוצות פרוטסטנטיות אמריקאיות רבות יצאו מונטין כתומכות בישראל ללא סייג, אולם כעת כנסיה מרכזית שברה את המוסכמה - והכריזה על תמיכה בפלסטינים. הכינוס הכללי של הכנסיה הפרסביטריאנית הצביע אתמול בעד נטישת ההשקעות בשלושה תאגידים שמספקים מוצרים לישראל. לטענת הכנסיה, התאגידים הללו "עוזרים לישראל להמשיך במדיניות הדיכוי כלפי הפלסטינים".  

קראו עוד בכלכליסט

פירושה של ההחלטה, שעברה ברוב דחוק של 310 לעומת 303 מתנגדים, היא שהכנסיה תמשוך השקעות של 21 מיליון דולר מקטרפילר, HP ומוטורולה סולושנס. "קטרפילר מספקת בולדוזרים שהורסים את הבתים של הפלסטינים", מסרה דוברת הכנסיה קאתי פרנסיס. עוד הוסיפה כי HP מספקת לישראל לוגיסטיקה וטכנולוגיה שעוזרת למצור הימי על עזה, ואילו מוטורולה מספקת ציוד תקשורת ומעקב להתנחלויות.

עם זאת, בכנסיה מדגישים כי הם ממשיכים לתמוך בישראל ולא יצטרפו לחרם הכללי עליה. "יש לנו השקעות משמעותיות בישראל", ציינה פרנסיס והוסיפה כי בכוונתם לשמור עליהן. עוד ציינה כי ההחלטה לא קשורה לפוליטיקה, אלא לכך שהכנסיה אינה מעוניינת להרוויח מהרס הבתים וחיים של אנשים. חלק מהכסף שימשכו מהחברות יועבר לתכניות פיתוח כלכלי ברשות הפלסטינית.

לדבריה, הם לא היחידים ששקלו לנקוט בפעולה מסוג זה. "יש עוד כנסיות שמתלבטות בנושא", הסבירה. "ההבדל הוא שאנחנו החלטנו לנקוט בעמדה".

  

קטרפילר. "מספקת דחפורים לישראל" קטרפילר. "מספקת דחפורים לישראל" קטרפילר. "מספקת דחפורים לישראל"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות