אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק ומישל אובמה: "רוצים שבנותינו יעבדו בשכר מינימום" צילום: בלומברג

ברק ומישל אובמה: "רוצים שבנותינו יעבדו בשכר מינימום"

נשיא ארה"ב ורעייתו התראיינו יחד כדי לקדם ועידה בנושא סיוע למשפחות עובדות שתיערך השבוע בוושיגטון, ואמרו כי הם מחפשים הזדמנויות שימחישו לבנותיהן ש"עבודה היא לא תמיד כיף, לא תמיד מתגמלת ולא תמיד הוגנת"

21.06.2014, 21:04 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב ורעייתו מישל התראיינו יחד לכתב העת האמריקאי "Parade" ואמרו כי הם מעוניינים שבנותיהם, מאליה בת ה־16 וסאשה בת ה־13, יתנסו בעבודות בשכר מינימום.

קראו עוד בכלכליסט

"אני חושבת שכל ילד צריך לטעום את טעמה של עבודה קשה באמת", אמרה מישל אובמה, "אנחנו מחפשים עבור הבנות שלנו הזדמנויות להבין שללכת לעבודה ולקבל משכורת זה לא תמיד כיף, לא תמיד מתגמל ולא תמיד הוגן", הרחיב הנשיא, "זו המציאות היומיומית של אנשים רבים". הנשיא ורעייתו עבדו שניהם בעבודות בשכר מינימום לפני שהשלימו את השכלתם האקדמית. בין השאר, הנשיא אובמה עבד בדוכן גלידה, במלצרות וכן כצבע. מישל אובמה עבדה בבית מלאכה לכריכת ספרים.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

בני הזוג הנשיאותיים התראיינו כדי לקדם ועידה בנושא סיוע למשפחות עובדות, שתיערך בבית הלבן מחרתיים. "יש הצעות על הפרק שנועדו לסייע למשפחות עובדות בטיפול בילדים, בשירותי בריאות ובחינוך שיכולות לחולל שינוי משמעותי בחיים של אנשים", אמר הנשיא אובמה.

הנשיא האמריקאי מנסה לקדם השנה נושאים חברתיים דוגמת שוויון בשכר לנשים, הקדמת גיל הכניסה למערכת החינוך והעלאת שכר המינימום. בשל הרוב שיש למפלגה הרפובליקנית בקונגרס בוושינגטון, אובמה מתקשה לפעול לחקיקת חוקים בנושאים הללו.

משפחת אובמה עושה קניות, צילום: איי פי משפחת אובמה עושה קניות | צילום: איי פי משפחת אובמה עושה קניות, צילום: איי פי

לאחר הבחירות לסנאט ולקונגרס שייערכו בנובמבר, ייתכן גם מצב שבו הדמוקרטים יאבדו את הרוב שיש להם בסנאט לטובת הרפובליקנים, שעשויים לשמר את הרוב שיש להם כיום בקונגרס. "אני מאמין שאם אמשיך לשים דגש על נושאים אלה במהלך השנה הקרובה, נראה גם פעולות אמיצות בעניין מצד הקונגרס", אמר הנשיא אובמה בראיון.

בני הזוג סיפרו גם כיצד הם חיו במשך שנה בבית אמה של מישל והתניידו במכונית משומשת שעלתה להם אלף דולר, כדי שיוכלו להחזיר הלוואות.

עם זאת, הם הודו שהקריירות שלהם השתלמו מבחינה כספית, ואפשרו להם לקחת פסק זמן כדי לבלות עם המשפחה — מותרות שרוב מרוויחי שכר המינימום לא זוכים ליהנות מהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות