אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
8 כיסאות מתפנים בדירקטוריון דיסקונט, ישראל מימון מתמודד צילום: אלכס קולומויסקי

8 כיסאות מתפנים בדירקטוריון דיסקונט, ישראל מימון מתמודד

בתקופה הקרובה יחולו שינויים רבים בדירקטוריון, על רקע הפיכת דיסקונט לבנק ללא גרעין שליטה ועזיבת כמה מהדירקטורים

22.06.2014, 06:52 | תומר ורון

המירוץ לדירקטוריון בנק דיסקונטהולך ומתחמם: ל"כלכליסט" נודע כי מזכיר הממשלה לשעבר ישראל מימון הגיש את מועמדותו לדירקטור בבנק. דיסקונט יצטרך לאייש שמונה כיסאות שיתפנו בקרוב בדירקטוריון שלו.

קראו עוד בכלכליסט

מימון (48), עו"ד בהכשרתו המכהן כעת כדירקטור בפוקס ובחברת הנדל"ן מצלאווי, היה מזכיר הממשלה בשנים 2003–2007, בעת שיו"ר דיסקונט יוסי בכר כיהן כמנכ"ל האוצר.

לדבריו, מועמדותו עומדת בפני ועדת האיתור הציבורית (הוועדה לאיתור דירקטורים בבנק ללא גרעין שליטה – ת"ו), "שתעשה את עבודתה נאמנה". הוועדה היא מנגנון שנבנה לבנקים ללא גרעין שליטה בניסיון למנוע מבעלי מניות מלהשיג שליטה בדירקטוריון מבלי שקיבלו היתר מבנק ישראל.

מכירת השליטה של ברונפמן־שראן בסוף 2013 הפכה את דיסקונט לבנק ללא גרעין שליטה. על רקע זה, הנחה בנק ישראל את הבנק להוסיף חבר אחד לדירקטוריון שלו עד סוף השנה. במקביל התפטר מהבנק נציג בעלי השליטה יוסי צ'חנובר.

ישראל מימון, צילום: צביקה טישלר ישראל מימון | צילום: צביקה טישלר ישראל מימון, צילום: צביקה טישלר

לצד אלה, הדירקטור החיצוני חורחה ספרן יסיים את כהונתו השלישית בינואר, מה שלא יאפשר לו להתמודד על כהונה רביעית על פי החוק. במקביל הדירקטורים החיצוניים אילן בירן, דוד לוינסון, עידית לוסקי ואילן עייש, צפויים לסיים קדנציה בת שלוש שנים בסוף השנה, ולעמוד לבחירה מחודשת. מי שחותמת את רשימת הדירקטורים שיצטרכו לעזוב את תפקידם היא עליזה רוטברד, שמכהנת כדירקטורית גם ב־AIG. על פי הנחיות המפקח על הבנקים, נאסר על דירקטור לכהן בתפקיד בשני מוסדות פיננסיים.

יוסי בכר, יו"ר הדירקטוריון, היה אמור גם לעמוד לבחירה בסוף השנה, אך בעקבות החילופים המסיביים בהנהלת הבנק אישר לו המפקח על הבנקים להמשיך לכהן עד אוקטובר 2015, אז ייאלץ בכר לעמוד לבחירה מחודשת. עם זאת, תוכנית התגמול שלו מסתיימת בסוף השנה, ולכן יהיה צורך לאשר לו תוכנית חדשה.

לפני שבועיים סגרה הוועדה שמינה בנק ישראל את האפשרות להגיש מועמדות לדירקטוריון. לאחר שהוועדה תבחן את כל המועמדים שניגשו היא תמליץ על עשרה מועמדים, מתוכם ייבחרו ארבעה דירקטורים רגילים וארבעה דח"צים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות