אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה פה אחד: פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה מקבלן צילום: אלכס קולומויסקי

הממשלה אישרה פה אחד: פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה מקבלן

ההטבה תחול על רוכשי דירה ראשונה שקנו דירה חדשה מקבלן החל מ-1 בספטמבר 2014. באתר רשות המסים יפורסם שאלון ממוחשב באמצעותו ניתן לבדוק זכאות להטבה

22.06.2014, 12:01 | עינת פז-פרנקל
הממשלה אישרה היום (א') פה אחד את הצעת החוק של יאיר לפיד, שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור של הממשלה, לפטור ממע"מ רוכשי דירה ראשונה מקבלן, לאחר שבשבוע שעבר אישרה אותה וועדת השרים לחקיקה של הממשלה. הצעת החוק תעבור כעת לכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

יאיר לפיד ואורי אריאל, צילום: נמרוד גליקמן יאיר לפיד ואורי אריאל | צילום: נמרוד גליקמן יאיר לפיד ואורי אריאל, צילום: נמרוד גליקמן

לפי ההצעה, ההטבה תחול על רוכשי דירה ראשונה שקנו דירה חדשה מקבלן החל מ-1 בספטמבר 2014. כזכור, לפני כשבועיים, הגיעו היועץ המשפטי לממשלה ומשרד האוצר לפשרה, לפיה יעלה הרף השקלי לדירה במסגרת הטבת 0% מע"מ מ-600 אלף שקל ל-950 אלף שקל לרוכשי דירה ראשונה מקבלן שלא שירתו בצבא. הרף הארצי למשרתים ולנכים עומד על 1.6 מיליון שקל, כאשר בהמשך יקבע השמאי הממשלתי ערכים אזוריים, לפי מחיר למ"ר ממוצע בכל אזור. בנוסח הסופי של ההצעה נקבע כי שירות בצבא יהיה לתקופה מינימלית של 12 חודשים לגברים ולנשים, במקום 18 חודשים לגברים ו-12 חודשים לנשים.

הקריטריונים לקבלת ההטבה: הרוכש הינו הורה לילד אחד לפחות (גם אם לבן או בת הזוג שרכש איתו אין ילדים); הרוכש מעל גיל 35 (גם אם יש לו בן או בת זוג שרוכשים את הדירה במשותף והם צעירים מכך); מלוא הזכויות בדירה נרכשו על ידי בני הזוג והדירה היא דירה ראשונה של הזוג, כמו כן לא הייתה בבעלות מי מבני הזוג דירת מגורים מאז 1995 לרבות שכל אחד מבני הזוג לא ביצע עסקה לרכישת דירה לפני 23 במרץ 2014 אשר בוטלה לאחר מועד זה עד יום תחילתו של החוק; ואין בין הרוכש לבין הקונה יחסים מיוחדים (למשל קרבת משפחה).

כיצד יהיה ניתן לבדוק את הזכאות להטבה? באתר רשות המסים יפורסם שאלון ממוחשב באמצעותו יוכל כל מי שלהערכתו זכאי להטבה להזין את פרטיו ( ללא צורך בהזדהות) ולבדוק את זכאותו. היה ורוכש הדירה נמצא זכאי, עליו לעבור מתוך השאלון הממוחשב להמצאת תצהיר, בו יוצהר כי כל הנתונים שהקליד נכונים. את המסמך הזה בחתימת עו"ד, יגיש הרוכש למשרד מיסוי מקרקעין יחד עם ההצהרה על רכישת המקרקעין ("טופס מש"ח"). במקביל, גם למוכר יהיה מדמה ממוחשב נפרד, בו הוא יכול לבחון האם הדירה שמוכר היא דירה מוטבת. היה ויימצא כי הרוכש או הדירה אינם עומדים בקריטריונים לזכאות למע"מ אפס תישלל זכאותם. לרשות הרוכשים והקבלנים יעמוד מוקד טלפוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
עבודה בעיניים . כסף לקבלנים . ירגע ואחר כך יתפרץ שוב .
דר שראל :"לא הוגן להאשים אותי ואת פקידי האוצר שלא עשינו כלום , תפקידנו הוא למסור המלצות לשר האוצר . אנחנו מספר פעמים הגשנו הצעות מעשיות להוצאת משקיעים משוק הנדל"ן אך כנראה שבגלל אילוצים פוליטיים התוכניות לא יצאו לפועל" הבנתם . היה מאוד ברור לכלכלנים של האוצר שהפתרון היחיד הוא הגדלת ההיצע דרך הוצאת משקיעים מהמשחק . אי אפשר לסגור את הפער בין הביקוש להיצע דרך זריקת כסף ויצירת ביקוש חדש !!! אי אפשר ! קל לנו להאשים את דר שראל שלא עשה כלום . אבל תקשיבו לבחור . הכל פוליטיקה ואינטרסים . לא הכל מגיע לתקשורת . יאיר לפיד יודע את זה טוב מאוד . קל לזרוק מילים והבטחות ש "מדליקות" את הציבור .
מזמן בברלין  |  24.06.14
26.
מע"מ 0% שקול ל- 0% שינויי והוא רק מס שפתיים
מע"מ 0% שקול ל- 0% שינויי והוא רק מס שפתיים, לא ליפול בפח. רק מי שמחובר לקופה הציבורית יהנה, למחוברים בחברות הממשלתיות ולפנסיונרים מהצבא וכל דור א' וילדיו. הקבלים יסובבו את כולם. חבל לבזבז זמן בבכי. רק דרך אחת תעזור-מחאה במשמרת של 1000 מפגינים כל יום מול הכנסת והצבת יעדים ברורים לממשלה. למחאה שהייתה הגיעו עשרות אלפים כל מוצ"ש. חשבון פשוט מראה כי אם יגיעו לכנסת כל יום 1000מפגינים ידרשו הרבה פחות אנשים בחישוב שנתי ממספר המפגינים שהיו במחאה האחרונה. 1000 מפגינים כל יום מול הכנסת, לאורך זמן יעשו את העבודה. המחיר של המפגינים = יום חופש בשנה. וכן יש לגייס את הסטודנטים הרדומים... ולהרים את נס השינויי.
דני , וילה בהרצלייה פיתוח  |  23.06.14
לכל התגובות