אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
17 חודשי מאסר לבעל שליטה בחברה שהורשע בגניבת כסף מקופתה צילום: shutterstock

17 חודשי מאסר לבעל שליטה בחברה שהורשע בגניבת כסף מקופתה

בנוסף, איציק גולדנברג שהורשע במשיכת כספים של כדין מחברת נגה אלקטרוטכניקה , ייקנס ב-90 אלף שקל . השופטת: "נגרם נזק רב ממעשי הנאשם – לא רק לקבוצת נגה, אלא גם לבנקים ולציבור"

22.06.2014, 13:14 | תומר גנון

שופטת בית משפט השלום בת"א, יעל פרדלסקי, גזרה היום (א') 17 חודשי מאסר בפועל וקנס של 90 אלף שקל על איציק גולדנברג, בעל השליטה (37.4%) ויו"ר הדירקטוריון לשעבר של קבוצת נגה אלקטורטכניקה שקרסה ונמחקה מהמסחר בסוף 2002. גולדנברג הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד לפי חוק העונשין, ועבירות דיווח מטעה לפי חוק ניירות ערך.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב האישום יוחסו לגולדנברג משיכות של 14 מיליון שקל שלא כדין, מתוכן 7 מיליון שקלים שהגיעו לכיסו, מחברות שונות בקבוצת נגה במהלך השנים 2001 ו-2002. הכספים שנמשכו שימשו לצרכיו והוצגו בפני אנשי הכספים של הקבוצה באופן כוזב ומטעה, על מנת להסוות את המשיכות הפרטיות. על פי כתב האישום משיכות אלה שבוצעו בתקופה שבה החברה הייתה נתונה בקשיים כספיים, היוו הכבדה ממשית על מצבה הכספי.

(אילוסטרציה), צילום: shutterstock (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

"לביצוע העבירות קדם תכנון וחלקו של הנאשם בביצוע העבירות היה רב", כתבה השופטת פרדלסקי. "נזק פוטנציאלי רב היה צפוי להיגרם מביצוע העבירות וזאת לאור סכום הגניבה, היקף התרמית והפגיעה בשוק ההון ובציבור כולו כתוצאה מביצוע העבירות. בפועל נגרם נזק רד ממעשי הנאשם – לא רק לקבוצת נגה, אלא גם לבנקים ולציבור".

התיק נוהל על ידי עו"ד עפרה רובינפלד-הוך ועו"ד עידן שוורץ ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ונחקר על ידי מחלקת מודיעין חקירות ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך. את גולדנברג ייצג עו"ד עמית בר טוב מהסנגוריה הציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות