אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל: עובדי מפעל תרכובות ברום פתחו בעיצומים צילום: גיא אסיאג

כיל: עובדי מפעל תרכובות ברום פתחו בעיצומים

העובדים טוענים כי ההנהלה נמנעת ממילוי תקנים של עובדים תחת ההסכם הקיבוצי ומעדיפה לגייס עובדים בחוזה אישי וזאת במטרה להחליש את הוועד ולהצדיק פיטורים בעתיד

22.06.2014, 13:37 | מיקי פלד
עובדי חברת תרכובות ברום של כיל החלו היום (א') בעיצומים במסגרתם הם עוצרים את יציאת המוצרים מהמפעל. בכך מצטרף המפעל אל חברה אחרת של כיל, מפעלי ים המלח, שם נוקטים העובדים בעיצומים דומים מיום רביעי.

קראו עוד בכלכליסט

זהו סבב נוסף וככל הנראה לא האחרון בשרשרת העימותים בין הוועדים להנהלת החברה במסגרת תהליך הקיצוצים שעובר על כיל. העימותים החלו בסוף השנה שעברה עם דרישת ההנהלה לפרישה ופיטורים של כ-130 עובדים ברותם אמפרט ונמשך עם איחוד מטות ויחידות ועוד.

מפעלי תרכובת ברום. העובדים עצרו את יציאת המוצרים מהמפעל, צילום: גיא אסיאג מפעלי תרכובת ברום. העובדים עצרו את יציאת המוצרים מהמפעל | צילום: גיא אסיאג מפעלי תרכובת ברום. העובדים עצרו את יציאת המוצרים מהמפעל, צילום: גיא אסיאג

העילה לעיצומים בברום היא בעקבות מה שהעובדים מכנים "חוסר שיתוף פעולה מצד ההנהלה במו"מ מול הוועד" וגיוס עובדים בחוזה אישי על חשבון תקנים שמיועדים לעובדים בהסכם קיבוצי.

יו"ר ועד עובדי תרכובות ברום, אבנר בן סניור: "הנהלת החברה פועלת ללא הפסק להחלשת כוח עובדי ההסכם הקיבוצי. בנוסף, ועד העובדים הציע להחליף את עובדי חברות ההנדסה בעובדים קיבוציים קיימים, מהלך שיוביל לחיסכון של מיליוני שקלים בעלויות שכר, אך הנהלת החברה מסרבת כדי להנציח עלויות שכר גבוהות שיצדיקו פיטורי עובדים בעתיד".

עובדי מפעלי ים המלח פצחו בעיצומים בשל טענתם כי ההנהלה מקדמת את איחוד המטות עם ברום באופן חד צדדי וללא תיאום עם הוועד, מה שעשוי להוביל לפיטורים של מאות עובדים, כך לדברי יו"ר הועד ארמונד לנקרי.

תגובת הנהלת כיל: "אין סיבה לעיצומים נוכח שיחות קבועות ושקופות עם הוועדים בדבר התייעלות מתחייבת הנובעת מהרעה משמעותית בסביבה העסקית, התגברות התחרות והגזרות שהממשלה הטילה ומתכננת להטיל על כיל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות