אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום, מאחוריך: רמי לוי צפוי להודיע בקרוב על השקת פעילות טלוויזיה צילום: עמית שעל

סלקום, מאחוריך: רמי לוי צפוי להודיע בקרוב על השקת פעילות טלוויזיה

לוי תכנן להיכנס לתחום הטלוויזיה הרב-ערוצית כבר ביום העצמאות האחרון, אך בשל נושאים טכניים הדבר נדחה. לפני שלושה חודשים הוא הציג לפני שר התקשורת גלעד ארדן את המיזם

22.06.2014, 14:38 | אופיר דור

בשבוע שעבר הודיעה סלקום על כוונתה להיכנס לשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית, אך היא לא צפויה להיות השחקן החדש היחיד שיכנס לתחום זה. ל"כלכליסט" נודע כי רמי לוי כמעט והשלים את הכנותיו להשקת חבילת טלוויזיה והוא צפוי להודיע בקרוב על השקתה המסחרית.

קראו עוד בכלכליסט

רמי לוי, צילום: עמית שעל רמי לוי | צילום: עמית שעל רמי לוי, צילום: עמית שעל

השקת הטלוויזיה של רמי לוי תוכננה במקור לערב יום העצמאות האחרון, אולם נדחתה ברגע האחרון בשל נושאים טכניים הקשורים לממיר ולהעברת השידורים. תאריך השקה מסחרי חדש יקבע לאחר פתרון הנושאים הטכניים. לוי אף הציג לפני שלושה חודשים את מיזם הטלוויזיה שלו לפני שר התקשורת גלעד ארדן וזכה לביקורת חיובית.

לוי הכריז על כוונתו להיכנס לשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית, הנשלט כיום על ידי yes ו-HOT, בחודש נובמבר האחרון. הכרזתו התקבלה בלא מעט סקפטיות בענף לאור היותו שחקן קטן יחסית בשוק התקשורת, בהשוואה לסלקום ופרטנר, וההערכה שהוא יתקשה להקים את האופרציה הקשורה בכניסה לטלוויזיה. אולם לוי חתם מאחורי הקלעים על חוזים מול מפיקי ערוצים ורכש ממירים למיזם.

בחודשים האחרונים הופחתו משמעותית החסמים המקשים על כניסה של שחקנים חדשים לענף הטלוויזיה. בסוף מרץ אושרו סופית תנאי מיזוג בזק ו-yes על ידי רשתות ההגבלים העסקיים, הדורשים מבזק שלא לגבות תשלום על העברת שידורי טלוויזיה על גבי התשתית שלה.

כמו כן נדרשת yes לוותר על בלעדיות בנוגע לתכנים ולאפשר לצד שלישי לרכוש את תוכניות המקור שלה, לאחר שאלו שודרו בפעם הראשונה. לפני מספר שבועות הטילה רשות ההגבלים דרישות מקבילות על HOT כחלק משינוי תנאי המיזוג ההיסטורי בין חברות הכבלים האזוריות.

לוי צפוי להציע ממיר שיאפשר קליטה של שידורי עידן פלוס החינמיים המועברים כיום דרך האוויר ביחד עם ערוצים קנויים נוספים דרך האינטרנט. לפי הערכות, לוי יציע חבילת ערוצים בסיסית יחסית ובוודאי לא עשירה כמו של HOT ו-yes, אך כזו שתנסה להתאים לצרכים של משפחה ישראלית עם ילדים.

מחיר החבילה צפוי לעמוד על פחות מ-100 שקל לחודש. לוי אמר בעבר שכוונתו להציע חבילת טלוויזיה בשליש מתעריף חבילת הבסיס של yes ו- HOT, העומד על 213-220 שקל לחודש.

לוי היה גם השחקן הראשון שנכנס לשוק הסלולר בגל האחרון, והוא השיק את פעילותו כמפעיל וירטואלי בדצמבר 2011. אולם לאחר כניסתן של גולן טלקום, HOT mobile ו-youphone של קבוצת הרבוע הכחול באמצע 2012, קטן משמעותית קצב גיוס הלקוחות של לוי ואף נשמעו הערכות שהופרכו לפיהן הוא מתכוון למכור את הפעילות.

נכון לסוף 2013 לוי דיווח על כ-80 אלף מנויי סלולר, כשהפעילות לא נחשבה מהותית ביחס לעסקי הקמעונאות של הקבוצה. לוי מחזיק גם ב-40% מהמותג 015 לשיחות בינלאומיות.

כניסה של לוי לשוק התוכן עשויה לקדם את כניסתו של עוד שחקן, גולן טלקום, שפועל לקראת הקמת מיזם טלוויזיה. פרטנר, שמפתחת גם היא שירות טלוויזיה כבר מעל שנתיים, מעדיפה לשבת בינתיים על הגדר ולראות כיצד יגיב השוק לכניסה של סלקום לתחום. מנכ"ל פרטנר חיים רומנו נחשב זהיר יותר בהערכותיו לגבי הסיכויים להצליח בשוק הטלוויזיה, ונראה שהוא יכנס לתחום רק אם יראה שסלקום מצליחה בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות