אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות לרשויות בארה"ב: בצעו חיקור דין לבנו של בן-אליעזר צילום: ישראל הדרי, יובל חן

הפרקליטות לרשויות בארה"ב: בצעו חיקור דין לבנו של בן-אליעזר

במהלך חקירתו בישראל טען ח"כ בן-אליעזר, החשוד בקבלת כ-5 מיליון שקל שלא כדין מאנשי עסקים, כי 520 אלף דולר שנמצאו בכספת שבבעלותו, ושעליהם לא הצהיר, שייכים לבנו אופיר המתגורר בארה"ב. הפרקליטות מבקשת כעת מהרשויות בארה"ב לסייע בבדיקת הגרסה

22.06.2014, 18:07 | תומר גנון, זוהר שחר לוי ורוני זינגר

פרקליטות המדינה פנתה היום (א') למשרד המשפטים האמריקאי בבקשה לבצע חיקור דין לאופיר בן-אליעזר, בנו של ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, החשוד בקבלת כ־5 מיליון שקל שלא כדין מאנשי עסקים, ובהם אברהם נניקשוילי. זאת בהמשך לגרסאות שמסר בן-אליעזר האב בחקירותיו במשטרה לגבי כספים שנמצאו ברשותו ושייכים לכאורה לבנו אופיר המתגורר בארצות הברית.

קראו עוד בכלכליסט

בהליך חיקור הדין מתבצעת חקירתו של אדם על אדמת מדינה זרה, בתיאום עם משרד המשפטים המקומי ולרוב על ידי חוקרים מקומיים. הבקשה בענייניו של בן-אליעזר הוגשה על ידי פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ליאת בן ארי, המלווה את החקירה מראשיתה.

ח"כ בנימין בן-אליעזר, צילום: אלכס קולומויסקי   ח"כ בנימין בן-אליעזר | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ בנימין בן-אליעזר, צילום: אלכס קולומויסקי

במסגרת חקירתו של בן-אליעזר האב, מצאו חוקרי יאח"ה בכספת בבנק דיסקונט בירושלים השייכת לו כ-520 אלף דולר, שאותם לא חשף בהצהרת ההון שלו. בן-אליעזר טען כי כספים אלה שייכים לבנו אופיר המתגורר בארצות הברית. בנוסף, נשאל בן אליעזר האב בחקירתו לגבי כ-300 אלף דולרים שנפרט בסוכנות המרת מטבע (צ'יינג') בת"א לכאורה עבורו. האב טען כי את הכספים פרט אופיר בנו על מנת לסייע לו ברכישת דירת הפאר שקנה ביפו. הרשויות בארצות הברית התבקשו לעמת את אופיר בן-אליעזר עם גרסאות אלה.

ממשפחת בן-אליעזר לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות