אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מבחן רכב: אופל נכשלת במבחן העממי

הג'יפון מוקה מרווח ומאובזר, אבל המחיר שלו קרוב מדי לזה של דגמים בכירים יותר בקטגוריה

22.06.2014, 23:55 | תומר הדר

בראשית היה ניסאן ג'וק. אחריו הגיעו עוד שלל ג'יפונים לישראל, וכמו בכל פלח שוק גם כאן התרחש במהרה תהליך שכלול שוק מהיר - שכלל את הצגתם של ג'יפונים עממיים, כאלה שעולים 120 אלף שקל, וגם ג'יפוני יוקרה שעולים 200 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אופל מוקה רוצה לרקוד ממש על התפר העליון של השוק העממי, כלומר הוא עולה 145 אלף שקל, מחיר שגבוה בכ־25 אלף שקל מג'יפון בסיסי כדוגמת סוזוקי קרוסאובר. ויש עוד בעיה אחת: לאופל מוקה יש אח תאום, שברולט טראקס, רכב כמעט זהה, שעולה 5,000 שקל פחות.

אופל מוקה אופל מוקה אופל מוקה

הפתרון של אופל הוא למצב את המוקה יותר גבוה באמצעות שפע של אבזור. בפועל קשה להרגיש הבדל אמיתי בין תאי הנוסעים של האופל והשברולט. דווקא בנסיעה מורגש ההבדל ביניהם: המוקה, שמצויד במנוע טורבו ובתיבת הילוכים בעלת שש מהירויות, מכויל לטעם יותר אירופי ולכן התנהגות הכביש שלו מהודקת יותר, הנסיעה מעט נעימה יותר ורמת הרעשים נמוכה יותר. מבחינת המרווח הפנימי, המוקה הוא אחד הג'יפונים המרווחים ביותר בקטגוריה.

אופל מוקה הוא ג'יפון מצוין ומגובש שמציע חבילה טובה משמעותית מכל ג'יפון יפני, אך הוא נכשל במבחן המיצוב. הבעיה של המוקה היא העובדה שהמחיר שלו קרוב לזה של הג'יפונים הבכירים, כמו יונדאי ix35 וקיה ספורטאז', שמחירם מתחיל ב־150 אלף שקל. במחיר כזה, גם אניני טעם שיידעו להבחין באיכויות האירופיות של המוקה יבחרו כנראה באפשרויות יותר משתלמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מה פשר הקישקוש הזה?
"הוא נכשל במבחן המיצוב", נו באמת מה זה מיצוב לגביך?, עלות הרכב בהשואה לעגלה מלוכסנת???. דרך אגב ציינת כי "רמת הרעשים נמוכה יותר", האם אי פעם מישהו מבין כתבי הרכב מדד רעש למכונית?, אם כן על איזה כביש?, אספלט שטק או אספלט רגיל?, באיזו מהירות מדד את רעש הרכב?, האם החלון פתוח או סגור?, האם המזגן פעל ועל איזו עוצמה?, האם הרדיו פעל ועל איזו עוצמה?. מתי יפסיקו כל "המומחים" הללו לכתוב על רעשים ברכב, הם לא מבינים מה זה רעש מהרכב... אבל לכתוב שטו... למכביר זו ממש מומחיותם, צר לי אין אלה דברי הסתה, ואף לא סגנון חורג או דיבה כלשהי על מאן דהו, אך זו לצערי המציאות בישראל...
מומחה בתחום האקוסטי , תל אביב  |  25.06.14
לכל התגובות