אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פירוק רשות השידור מחייב עריכת מכרז" צילום: אוראל כהן

"פירוק רשות השידור מחייב עריכת מכרז"

לשכת עורכי הדין דורשת קיום מכרז לצורך בחירת משרד שילווה את פירוק רשות השידור. הרשות הודיעה אתמול כי תחדל לגבות ריבית מחייבי אגרה

23.06.2014, 08:48 | ענת רואה וזוהר שחר לוי

עורכי הדין אילן שביט שטריקס וגיל הירשמן, המכהנים כיושבי הראש של ועדת הפירוקים של לשכת עוה"ד דורשים מהכונס הרשמי (הכנ"ר) פרופ' דוד האן לערוך מכרז פתוח בין משרדי עורכי הדין העוסקים בתחום חדלות הפירעון לצורך בחירת משרד שילווה את פירוק רשות השידור.

קראו עוד בכלכליסט

הכנ"ר דוד האן, צילום: יאיר שגיא הכנ"ר דוד האן | צילום: יאיר שגיא הכנ"ר דוד האן, צילום: יאיר שגיא

הפנייה באה בעקבות חשיפת "כלכליסט" בשבוע שעבר, שלפיה נערכו פניות מטעם הכנ"ר לכמה משרדים, ובהם גולדפרב זליגמן, יהודה רוה, שמרון מלכו ווקסלר־ברגמן.

במכתב ששיגרו השניים להאן ביום שישי הם כתבו כי מפניות שהועברו אליהם עולה שהכנ"ר מצוי "בהליך של ראיון מועמדים" לשם בחירת משרד שישמש כמפרק. לדבריהם, "בשים לב לכך שקיימים משרדים רבים הרואים עצמם כמועמדים ראויים לתפקיד, נבקש לדעת אם אכן נעשו פניות למועמדים פוטנציאליים, וכן מהם הקריטריונים שעל בסיסם נערכה הפנייה".

עוד נטען במכתב כי עמדת הוועדה היא ש"מתוך דגש על מינהל תקין יהיה זה מן הראוי כי לצורך בחירת בעל התפקיד ייערך על ידי הכונס הרשמי הליך בחירה פתוח, פומבי ושקוף המופנה לכלל עורכי הדין העוסקים בחדלות פירעון בעלי ה'רקורד' המתאים".

בתוך כך, רשות השידור הודיעה בסוף השבוע לבית המשפט כי תחדל לגבות ריבית מחייבי אגרת טלוויזיה, זאת בעקבות בקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגדה לפני כמה חודשים.

ההודעה נמסרה במענה לתביעה ייצוגית שהוגשה במרץ האחרון על ידי עוה"ד דורון רדעי וניצן גדות, שבמסגרתה נטען כי רשות השידור גובה ריבית שלא כדין מחייבי אגרת טלוויזיה.

בימים האחרונים הגישה רשות השידור, באמצעות משרד רון גזית, רוטנברג ושות', הודעת חדילה מגבייה זו לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב.

הכנ"ר בתגובה: "בתשובתו לפנייה הצר הכונס הרשמי על כך שזו מבוססת על פרסומים שמקורם באמצעי התקשורת וגורמים עלומים נוספים שרחוקים מלשקף את ההיערכות בסוגיית רשות השידור. ההיערכות מתואמת עם הייעוץ המשפטי לממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות