אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות סטימצקי: גם צומת ספרים תדרוש מהמו"לים הארכת ימי האשראי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בעקבות סטימצקי: גם צומת ספרים תדרוש מהמו"לים הארכת ימי האשראי

אמש דרשה ג. יפית מהמו"לים להאריך את ימי האשראי משוטף 90 לשוטף 120. מנכ"ל צומת ספרים ל"כלכליסט": "הארכת ימי האשראי בהחלט תיטיב גם עם צומת ספרים"

23.06.2014, 12:20 | נורית קדוש

בעוד יפית גרינברג (ג. יפית ) מנסה לשכנע מו״לים להם חייבת סטימצקי כ-70 מיליון שקל לקצץ 30 אחוז מהחוב תוך פריסתו ל- 6 חודשים והארכת ימי האשראי משוטף 90 לשוטף 120, נערכת צומת ספרים להשוואת תנאי הסחר.

קראו עוד בכלכליסט

אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים, צילום: אוראל כהן אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים | צילום: אוראל כהן אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים, צילום: אוראל כהן

"נשמח מאוד אם המו"לים ישנו את תנאי האשראי, שכן הארכת ימי האשראי בהחלט תיטיב גם עם צומת ספרים". אמר הבוקר ל"כלכליסט" אבי שומר, מנכ״ל ובעלים צומת ספרים.

דרישה של צומת ספרים מהמו"לים להארכת תנאי האשראי בהתאם לדרישת סטימצקי, צפויה לעורר סערה בשוק הספרים, שכן היא מגבירה את הנטל על הוצאות הספרים.

״הארכת תנאי האשראי בסטימצקי משוטף 60-90 לשוטף 120, מקנה למעשה לרשת מעין ״הלוואה״ בגובה חודש-חודשיים של מכירות שאין מועד להחזרתה״, טוען גורם בענף. לדבריו, במהלך זה, הרשת שהיתה צריכה כבר לפני כשלושה שבועות לשלם לספקים כ- 20 מיליון שקל ולא עשתה זאת, מותירה סכום זה בידיה ודוחה ב- 30 יום נוספים את העברתו למו״לים.

כזכור, כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", גרינברג הציבה את המו״לים בפני העסקה וכעת עליה לקבל הסכמתם לתספורת בשיעור 30 אחוז מהחובות המוערכים בכ- 70 מליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הדרישה של אבי שומר היא ההוכחה שאין תחרות חפשית בענף הספרים והיכן הממונה על ההגבלים?
לצומת הסכמים חתומים עם המו"לים. העובדה שאבי שומר מתכנן לבקש אשראי נוסף בתקופה של הסכם חתום מוכיחה כאלף עדים שיש כאן הפעלת כח של גוף שאינו מצוי בתחרות חפשית. והממונה על ההגבלים? הוא נלחם כרגיל רק עם דגי הרקק. האם לא הגיעה השעה לבטל את המוסד האימפוטנטי הזה ולחסוך כספי ציבור יקרים?
כלכלן  |  25.06.14
5.
"שוטף + XX" החטא הקדמון.
ראשית, זה מייצר תחרות בלתי הוגנת. יקנו תמיד ממי שיש כסף ויכול לתת אשראי אפילו אם התוצרת שלו פחות טובה. שנית, זה פוגע בייצרים קטנים שלא יכולים לתת אשראי ארוך (החל מ-45 יום זה אשראי ארוך). שלישית, חברות עלולות לנצל את המזומנים שמצטברים אלצם (ולא שייכים להם) להשקעות לא נבונות ולבסוף מגיעים לקשיי נזילות ו/או לחדלות פרעון ואז הספקים מתחילים לסבול וכך מתחיל כדור שלג של "תספורות" ופשיטות רגל. ומי נפגע ראשון הספקים הקטנים והחלשים. מי שרוצה קרדיט או אשראי שילך לחברות שמתמחות בזה אני בטוח שהרעיון ברור צריך להפסיק עם זה בחוק!
צריך להפסיק עם זה בחוק!!  |  23.06.14
לכל התגובות