אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלצות הוועדה לבחינת שכר הח"כים: לבטל ההצמדה לשכר הממוצע במשק צילום: רויטרס

המלצות הוועדה לבחינת שכר הח"כים: לבטל ההצמדה לשכר הממוצע במשק

הוועדה הציבורית בראשות פרופ' חיים לוי המליצה לבטל את התוספת בסך של 1,072 שקל להם זכו חברי הכנסת במשכורתם מאז חודש ינואר. ח"כ שמעון סלומון שהוביל את המהלך: "מנהיגות מתחילה בדוגמא אישית"

23.06.2014, 13:34 | רוני זינגר

הוועדה הציבורית לבחינת שכר חברי הכנסת ממליצה לבטל את ההצמדה לשכר הממוצע במשק ששולמה לחברי הכנסת מאז תחילת 2014. לפיכך תבוטל ההעלאה בסך של קצת יותר מ- 1,000 שקל להם זכו חברי הכנסת במשכורתם החל מינואר האחרון.

הוועדה הציבורית בראשות פרופ׳ חיים לוי ולצדו עו״ד חגי סיטון ופרופ׳ איוון פרידמן, שלחה הבוקר את המלצותיה ליו״ר ועדת הכנסת ח״כ צחי הנגבי.

חברי הכנסת צריכים לתת דוגמא אישית, צילום: גיל נחושתן חברי הכנסת צריכים לתת דוגמא אישית | צילום: גיל נחושתן חברי הכנסת צריכים לתת דוגמא אישית, צילום: גיל נחושתן

במכתבם כותבים חברי הוועדה כי קיבלו פניות מצד חברי כנסת וגורמים נוספים בנוגע למנגון ההצמדה של שכר חברי הכנסת. לפי המנגנון עולה שכר חברי הכנסת ונושאי משרה שיפוטית מדי חודש ינואר לפי שיעור עליית השכר הממוצע במשק. שכרם של ראשי ממשלות ושרים צמוד למדד המחירים לצרכן. הוועדה בחנה ומצאה כי בעשור האחרון עלה השכר הממוצע במשק בכ-30% ומדד המחירים לצרכן עלה בכ-25%.

חברי הוועדה כותבים בהמלצותיהם כי הם סבורים ש"יש מקום לקיים דיון מעמיק בשכר חברי הכנסת ובמנגנון ההצמדה שלו ולפיכך עד לסוף השנה תדון הוועדה בנושאים אלה בהתחשב, בין היתר, במנגנוני ההצמדה של נושאי משרה בכירים ואחרים. נוכח האמור ממליצה הוועדה כי מה-1 בחודש שלאחר קבלת ההחלטה ועד לסוף שנת 2014 תבוטל ההצמדה לשכר הממוצע במשק ששולמה לחברי הכנסת בינואר 2014".

הוועדה מבהירה כי לא מדובר על ביטול רטרואקטיבי על משכורות שכבר שולמו. חבר הכנסת שמעון סולומון (״יש עתיד״) שהוביל את המהלך לבחינת שכר חברי הכנסת והתנגד לעדכון האוטומטי של שכר הח״כים אמר היום כי "מנהיגות מתחילה בדוגמא אישית. אין זה ראוי כי שכר חברי הכנסת יועלה באופן אוטומטי, ללא קשר למתרחש במציאות. "באנו לשנות" אינה סיסמא", זהו מהלך נוסף שהצלחנו לעשות כחלק מהפוליטיקה החדשה אותה אנו מביאים לציבור״.

שכר ראש הממשלה, נשיא המדינה, שופטי בית המשפט העליון, שרים וחברי כנסת עודכן בתחילת ינואר והועלה. חברי כנסת מרוויחים החל מינואר האחרון 39,372 אלף שקל לאחר שזכו להעלאה של קצת יותר מ- 1,072 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות