אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה נקודות קיבלתם? השוטר שרשם לכם את הדו"ח יספר צילום: אפי שריר

כמה נקודות קיבלתם? השוטר שרשם לכם את הדו"ח יספר

לפי הצעת החוק שאושרה בוועדת הכלכלה, המידע על מספר הנקודות שצבר נהג יימסר לו על ידי השוטר, וכן בדו"ח שיישלח בדואר; כמו כן, המידע יימסר בעת חידוש הרישיון ובאמצעות הטלפון והאינטרנט

23.06.2014, 15:41 | תומר הדר

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ב') לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ אמנון כהן (ש"ס) לתיקון פקודת התעבורה על מנת להקל על הנגישות למידע על נקודות שצברו נהגים. לפי ההצעה שאושרה, המידע על מספר הנקודות שצבר נהג יימסר לו על ידי השוטר שרשם את דו"ח התנועה לנהג, וכן בדו"ח שיישלח לנהג בדואר.

קראו עוד בכלכליסט

עוד אושר כי המידע יימסר גם בעת חידוש רישיון הנהיגה, כל עשר שנים, וכן נקבע כי שר התחבורה יתקין תקנות שיאפשרו לקבל את המידע בטלפון והן לבקש באמצעות האינטרנט משלוח של המידע לכתובתו של הנהג. בוועדה ציין עוזר היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים, חיים אמיגה, כי כיום המשטרה תתקשה לנהל מאגר מידע שיכלול את סך כל הניקוד, והעריך כי הדבר יהיה כרוך בעלות של כשני מיליון שקלים.

שוטר תנועה (ארכיון), צילום: יריב כץ שוטר תנועה (ארכיון) | צילום: יריב כץ שוטר תנועה (ארכיון), צילום: יריב כץ

לדברי אמיגה, לפני כשמונה שנים חייבה הכנסת את המשטרה לנהל מאגר פסולי רישיון, אף שהמשטרה הזהירה כי לא תוכל לעמוד בחובה הזו, והעריך כי החובה הולכת להתבטל. עם זאת, ממשרד האוצר נמסר לוועדה כי להצעת החוק של ח"כ כהן אין עלות תקציבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות