אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית בת"א; מדיוי המשיכה לעוף - המניה נסקה ב-100% במחזור ענק צילום: שאטרסטוק

נעילה שלילית בת"א; מדיוי המשיכה לעוף - המניה נסקה ב-100% במחזור ענק

מדד ת"א 25 ירד ב-0.1%, ת"א 100 ירד ב-0.2%; בזק עלתה ב-1.3% לרמת שיא של כל הזמנים. קבוצת דלק מכרה אחזקותיה בברק קפיטל ברבע מיליארד שקל - המניה עלתה ב-1.6%. מחזור המסחר - 955 מיליון שקל

24.06.2014, 17:38 | שי סלינס
ת"א 25  ת"א 100  בנקים ביומד תקשורת נפט וגז  נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

17:30 - סגירה שלילית עם ירידות קלות בבורסת ת"א: מדד ת"א 25 ננעל בירידה קלה של 0.1%. ת"א 100 ירד ב-0.2% ומדד הבנקים נחלש ב-0.3%. מחזור המסחר הסתכם ב-955 מיליון שקל. בזק עלתה ב-1.3% לרמת שיא של כל הזמנים. מדיוי המשיכה לעוף - המניה נסקה ב-100%.

17:10 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים לחודש יוני ונתוני מכירות הבתים החדשים לחודש מאי הפתיעו לטובה. וול סטריט עברה לעליות קלות.

16:20 - הלחץ הציבורי והלחץ שמגיע ממשרד האוצר עובד. בנק דיסקונט הודיע לפני זמן קצר כי היו"ר, יוסי בכר, לא יקבל את הבונוס השנתי בגין 2013. "הננו להודיע, כי דירקטוריון הבנק קיבל את הודעתו של יו"ר הבנק, ד"ר יוסי בכר, בדבר החלטתו לוותר על המענק השנתי בגין שנת 2013", נכתב. כעת, עלות שכרו של בכר אחרי ויתור הבונוס תעמוד בשנת 2013 על 2 מיליון שקל.

כתב אישום נגד נוחי דנקנר. פרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה הודיעה היום למעורבים בפרשת הרצת המניות באי.די.בי אחזקות כי היא דוחה את הטענות שהעלו בשימוע. המשמעות היא שנגד המעורבים - איש העסקים נוחי דנקנר, בעלי חברת ISP איתי שטרום וחברת אי.די.בי אחזקות - יוגש בקרוב כתב אישום. על פי החשד, דנקנר, שחשש מכישלון ההנפקה, רקם תוכנית תרמיתית להריץ את מניית אי.די.בי אחזקות עם שטרום, וגם היה אחראי על מימונה. דנקנר ניסה לכאורה לנצל את מעמדו וקשריו מול הבנקים על מנת להשיג לשטרום מימון בהיקפים גדולים כדי שיוכל להריץ את מניות אי.די.בי. כך למשל צלצל דנקנר באחד מימי המסחר לבכירים בבנק הבינלאומי וביקש שיסייעו במימון של מיליוני שקלים לשטרום.

 

14:50 - מוכר בשיא. רמי נומקין, דירקטור בחברת בזק מימש אופציות למניות ומכר אותן תמורת כ-100 אלף שקל. המכירה בוצעה היום, במחיר שיא כל הזמנים של 6.46 שקל למניה, אולם מאז המשיכה המניה לעלות.

מניות בולטות במסחר מבחינת מחזורי המסחר - פרטנר, טבע, בזק, כילו פריגו

14:25 - עמית רוזנצויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי התייחס למסחר ואמר כי "נראה כי השווקים ממתינים לעוד טריגר חיובי על מנת להמשיך את המגמה החיובית לאחר הראלי האחרון. השווקים ימתינו לקריאה הסופית של התמ"ג לרבעון הראשון מכיוון ארה"ב והמשך נתונים מתחום הנדל"ן בכלכלה האמריקאית. בזירת המניות, חברת פרטנר מרכזת מחזור גבוה, בעוד שסקטור הביומד נסחר במגמה חיובית לאור ההודעה על כניסת בית ההשקעות ילין להשקעה בחברת אינסוליין. בשוק החוב נרשמת יציבות בתשואות הן בממשלתי והן באפיק הקונצרני לאחר השארת הריבית ללא שינוי"

 

13:20 - אורתם סהר דיווחה כי חברת כלירמרק מבעלי השליטה (11.6%) רכשה אתמול במסגרת יום המסחר בזכויות שהונפקו כ-5 מיליון זכויות במחיר ממוצע של 7.84 אגורות ליחידה. הזכויות ניתנות למימוש ל-10 מיליון מניות. אתמול, ננעל מחיר המניה על 30.6 אגורות, ירידה של 30% משער הבסיס. זאת מאחר ומחיר הזכויות - הניתנות למימוש לשתי מניות תמורת 48 אגורות, ננעל על 12.4 אגורות. כלומר, 60.4 אגורות תמורת שתי מניות.

אגרי אינווסט הודיעה שלשום על ניהול משא ומתן לחתימה על הסכם עם חברת היישום של אחד ממוסדות המחקר המובילים בישראל. במסגרתו תקבל רישיון בלעדי, לשימוש בטכנולוגיה בתחום הטיפול באמצעות תאי גזע, לטיפול במחלות הקשורות למערכת העצבים המרכזית בכלל ובטרשת נפוצה בפרט. מאז ההודעה השלימה המניה זינוק של 98%.

12:35 - מדיוי מרכזת מחזור מסחר של 7.2 מיליון שקל - החמישי בגודלו בבורסה. בכך משלימה חברת הביומד זינוק של 770% בתוך שבוע.

12:00 - אקסלנס מימש היום את הבטוחה בסקיילקס. ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות מכר מניות פרטנר ב-50 מיליון שקל בדיסקאונט של כ-1.6% על מחיר הבסיס של המניה בשוק. מניית פרטנר נסחרת היום במחזור ענק של 54 מיליון שקל, הגבוה ביותר בבורסה, ופי חמש ממחזור המסחר היומי הממוצע של 11 מיליון שקל בשנה האחרונה.

 

11:40 - קבוצת דלק מכרה את אחזקותיה (46%)בברק קפיטל למנכ"ל החברה אייל בקשי תמורת 237 מיליון שקל. לפני העסקה החזיק בקשי ב-51% ממניות ברק קפיטל. קבוצת דלק רכשה את חלקה בחברה ב-2007 בהשקעה של 24 מיליון שקל. אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק: "מדובר על מימוש המצטרף לשורה של הסכמים מוצלחים עליהם חתמנו בחודשים האחרונים כחלק מהאסטרטגיה של הקבוצה לחזק את מבנה ההון ולהתמקד בתחום האנרגיה. תזרים המזומנים שינבע מעסקה זו ימשיך לחזק את הבסיס הפיננסי האיתן של הקבוצה".

 

11:00 - כלכלני הראל פיננסים בסקירתם השבועית: "הריבית תישאר ללא שינוי גם בחודשים הקרובים, זאת למרות הירידה הצפויה באינפלציה בפועל - ירידה שידועה מראש גם לבנק ישראל וגם לשוק ההון ומתומחרת היטב. בנק ישראל הצהיר בעבר שהוא מכוון להשפיע על האינפלציה בטווחים של שנה ושנתיים קדימה, ולא בחודש הקרוב. ובכל זאת, האפשרות להורדת ריבת עדיין קיימת, ותבוא לידי מימוש במקרה של ייסוף מהיר בשקל (לצד הגברת רכישות המט"ח)".

10:20 - מניה חמה. אחרי שהשלימה זינוק של 440% ב-3 ימים, מדיוי תראפיוטיק דיווחה על קבלת אישור מוועדת הלסינקי לביצוע ניסוי פרוגרסיבי במוצר החברה - Laboraide, במרכז הרפואי רבין (בלינסון). מטרת המחקר היא קבלת אסמכתא מדעית נוספת לגבי התמיכה הדנטלית תוך שימוש במוצר של החברה אשר עשוי לקצר את משך שלב צירי הלחץ של הלידה, ולהפחית את שיעור ההתערבויות הרפואיות במהלכו. המחקר יכלול 200 יולדות במחלקת יולדות בבית החולים בלינסון וצפוי להתחיל בשבועיים הקרובים.

 

9:55 - אינסוליין, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים לשיפור יעילות הטיפול בסוכרת, הודיעה כי בית השקעות ילין לפידות נכנס להשקעה בחברה במסגרת הקצאה פרטית של אופציות ומניות, ויהיה בעל עניין בחברה. במסגרת ההסכם יוקצו לילין לפידות 6,842,100 מניות, לפי מחיר של 1.9 שקלים למניה, וכן 2,052,630 אופציות במחיר מימוש של 2.50 שקלים למניה לתקופה של שנתיים וחצי, תמורת 13 מיליון שקל. בית ההשקעות ילין לפידות יחזיק כ-5.9% מהון המניות של אינסוליין ובהנחת מימוש מלא של האופציות יחזיק כ-7.54%. 

9:15 - טבעגייסה לאחרונה בכיר ראשון מרשות ני"ע לתפקיד מפתח בחברה. ל"כלכליסט" נודע כי ראש מחלקת חקירות ומודיעין לשעבר ברשות ני"ע, עו"ד ניר בר־און, מונה לתפקיד מבקר הפנים בטבע. בר־און מחליף את רון גרופל, שכיהן בתפקיד מ־1993. בשנתיים האחרונות בר־און עסק בפעילות פרטית, ורק עתה כאמור הוא מצטרף כבכיר לטבע. ככל הידוע, זהו גם התפקיד הבכיר ביותר במגזר הפרטי שאליו מצליח להגיע ראש מחלקת חקירות יוצא ברשות.

8:00 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל אמש ביציבות. מדד דאו ג'ונס שבר רצף של שישה ימי עליות, כשירד קלות, בשיעור של כ-0.1%. נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו סביב רמות הפתיחה. מניית חברת קייט פארמה עלתה ב-5.3% והשלימה זינוק של 80% ביומיים. 

7:30 - הוועדה המוניטרית של בנק ישראל החליטה להשאיר את הריבית ללא שינוי, והריבית לחודש יולי תישאר לכן חודש רביעי ברציפות ברמה של 0.75%. זאת לאחר שמאז חודש אוקטובר 2011 הפחית בנק ישראל את הריבית במשק 10 פעמים, בשיעור מצטבר של 2.5%. ההחלטה להותיר גם הפעם את הריבית ללא שינוי ממשיכה לשקף את מדיניותו המוצהרת של בנק ישראל, שנועדה מצד אחד לבסס את האינפלציה בתוך תחום היעד השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%), ומצד שני לתמוך בצמיחה תוך שמירה על היציבות הפיננסית.

אילן ארצי, מנהל השקעות ראשי בהלמן אלדובי התייחס לפרסום הריבית ואמר כי "למרות שבנק ישראל לא הוריד הפעם את הריבית, אנו מניחים שנתוני המקרו והאינפלציה האפסית תאלץ את בנק ישראל להוריד את הריבית בחודשים הקרובים. האינדיקאטורים הכלכליים שפורסמו לאחרונה היו מעורבים, ולא מחייבים את בנק ישראל לנקוט בפעולה מסוימת כבר עכשיו. כמו כן, התחזקות מחיר הנפט בתקופה האחרונה, על רקע המתיחות בעיראק, עשויה להביא לעלייה מסוימת באינפלציה, וגם אם מדובר בעלייה זמנית, זה נותן מרווח לבנק ישראל לשמור על נשק הריבית. מנגד, השקל, שהוא שיקול חשוב מאוד בהחלטות הריבית, ממשיך להתחזק, ולכן אנחנו מאמינים שהסיכוי לשינוי בריבית הוא עדיין כלפי מטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות